Відкупитись від армії можна за 300 доларів

26 грудня парламент Киргизії прийняв закон, згідно з яким можна відкупитися від армії за 300 доларів.

Парламент Киргизії дозволив призовникам відкуповуватися від служби в армії. Норма, яка дозволяє уникнути військової служби, офіційно заплативши певну суму Міністерству оборони, міститься в новій редакції закону "Про загальний військовий обов'язок". Парламент прийняв її 26 грудня, повідомляє ІА "24.kg".

Як повідомлялося раніше, закон вводить в Киргизії особливий вид служби - ПМР (призовний мобілізаційний резерв). Молода людина, яка захоче скористатися нововведенням, повинна буде внести на спеціальний рахунок Міністерства оборони 12 тисяч сомів (близько 300 доларів), а також пройти підготовку в навчально-тренувальному центрі. Провчившись протягом місяця, він одержить військовий квиток.

Такою можливістю можуть скористатися як ті, хто навчається або працює і тому не може пройти військову службу, так і ті, хто просто не хоче служити в армії.

За рахунок засобів, що поступили від таких призовників, фінансуватиметься робота навчально-тренувальних центрів.

Закон був розроблений Міністерством оборони Киргизії. Як повідомляє ІА "АКИpress", депутат від Соціал-демократичної партії Жусупжан Джеенбеков, коментуючи плани військового відомства, заявив, що сума в 12 тисяч сомів недостатня. За його словами, "на зміст солдата в рік витрачається 60-70 тисяч сомів" (1,5 - 1,7 тисячі доларів).

"Сьогодні служить більшість молодих хлопців, які не можуть заплатити, відкуповуються хлоп'ята з великими гаманцями, - відзначив він. - Так хай заплатять ту суму, яка необхідна для утримання одного солдата в рік".  

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: