Сирійський режим не збирається зупинятися.
"Приватна армія Путіна", що вбивала українців на Донбасі, "засвітилася" на весь світ. Розгром, який улаштували американці найманим убивцям із так званої "приватної військової компанії "Вагнер" у Сирії, завершується ще й міжнародним приниженням.
Перехоплені американською розвідкою розмови були оприлюднені в газеті The Washington Post стали цілим вибухом у дипломатичному світі. Тепер Москві буде ще важче переконувати всіх, що "ихтамнет", адже досі Кремль відхрещувався від кількох сотень російських солдатів, убитих у Сирії, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.
Найманці - це суворий кримінал навіть за російськими законами.
Наразі сотні мирних людей в передмісті Дамаска гинуть від російської помсти за бійців "Вагнера". Запеклі бомбардування тривають у Східній Гуті, яка оточена військами режиму Башара Асада з усіх боків. У цьому районі живуть і переховуються опозиційні йому сили та їхні родичі. Людей у Східній Гуті ховають цілими родинами, загортаючи у білі простирадла.
Три тижні тому Кремль пережив найдошкульнішої, найобразливішої поразки, коли, за різними оцінками, від кількох десятків до кількох сотень найманців з так званої "групи Вагнера" загинуло під вогнем американських гвинтокрилів. "Вагнерівці" попри численні попередження перейшли через демаркаційну лінію, що проходить річкою Євфрат, і намагалися захопити цінний завод, що займали курди. Вони дуже злегковажили інформацією, що там перебувають американські консультанти. На відміну від росіян американці - вміють захищати своїх.
Українські волонтери з "ІнформНапалму" публікують десятки скріншотів з особистих сторінок російських найманців, які йдуть воювати спершу до України, а звідти відправляються до Сирії, тікаючи від домашніх кредитів чи судів.
У Сполучених Штатах другу Володимира Путіна Євгену Пригожину офіційно висунули звинувачення у втручанні в президентські вибори. Факт російської спроби підірвати американську демократію доведений. Слідство з’ясувало лише те, чи не змовилися попередньо Путін із Дональдом Трампом. Тому в очільника Білого дому мало місця для маневру. Він змушений все різкіше і різкіше критикувати - Кремль. "Те, що Росія, Іран та Сирія роблять там з людьми - це гуманітарне безчестя", - вважає американський лідер.
Жорстоке бомбардування Східної Гути аналітики називають помстою за розстріл "групи Вагнера", адже хоча офіційний Кремль досі відмовчується, The Washington Post з посиланням на розвідників розповідає про переговори Пригожина з сирійським командуванням перед операцією. Він обіцяв хороший сюрприз для Асада і додаткові гроші за роботу, а також казав, що дістав зелене світло від одного з російських міністрів.
Але оскільки бити по курдах та їх американських союзниках - це ескалація, до якої режим Асада та Путін не готові - доводиться демонструвати свої боєзапаси на тих, кому нічим відповісти. Європейські лідери намарно просять Путіна припинити катування цілого регіону в спільному листі. Своєю чергою, російський постійний представник в ООН цинічно відкидає усі компроміси. "Для того, щоб резолюція була обдуманою і реалістичною, російська делегація розробила поправки", - заявив постійний представник РФ в ООН Василь Небензя.
Лише за три дні напружених переговорів росіяни здались і відмовились від своїх вимог.
Американці, не добираючи дипломатичних слів, звинуватили Кремль у затягуванні голосування. "Тільки на третій день Росія вирішила, що все ж пристане на міжнародну пропозицію і погодиться на заклик до перемир’я. Але це сталося лише після того, як вона використала усі можливі засоби уникнути цього", - висловилась Нікі Гейлі, постійний представник США в ООН.
Для режиму Асада резолюція – це наче годинник, що демонструє: час спливає марно, Гута не здалася. Після колективного рішення Радбезу ООН полетіли нові бомби, триває новий наступ одразу з кількох боків. Асад за підтримки Путіна вчергове демонструє ООН, що їхні резолюції не коштують більше паперу, на якому написані. Щоб змінити це ставлення, американцям доведеться кардинально міняти правила гри в Сирії.
Яна Слєсарчук