Відмінивши тортури, Обама сприяє терористам

Колишній віце-президент США, заявив, що політика Буша в галузі безпеки та економіки була правильною, незважаючи на дефіцит бюджету та безробіття.

Адміністрація Барака Обами ставить США під загрозу нових терактів.

Про це у неділю в ефірі CNN заявив колишній віце-президент США Ричард Чейні.

За його словами, "альтернативні" методи допитів підозрюваних у тероризмі, що практикувалися під час правління Джорджа Буша-молодшого, були "абсолютно необхідними" для попередження терактів, подібних атакам 11 вересня 2001 року в Нью-Йорку та Вашингтоні.

Останнім часом американська преса активно обговорювала чутки про те, що в американських тюрмах "альтернативні" способи допитів нерідко перетворювалися на допити ув’язнених.

Ці чутки підтверджували колишні в’язні, зокрема, передані Великобританії колишні ув’язнені військової бази Гуантанамо на Кубі.

Нагадаємо, однією з перших заяв Обами після інавгурації стала обіцянка відмінити військові суди на Гуантанамо, закрити тюрму вже цього року, а також примусити співробітників ЦРУ вести допити у відповідності з усіма існуючими правилами.

"Президент Обама проводив по всій країні кампанію проти "альтернативних" способів допиту, а зараз приймає деякі рішення, які, на мою думку, фактично підвищують ризик нових терактів для американських громадян", - зазначив Чейні.

В інтерв’ю CNN колишній віце-президент також став на захист економічної політики Буша.

Екс-президенту нерідко закидають, що він прийняв від Білла Клинтона країну з "плюсовою" економікою, а залишив пост за найвищого рівня безробіття та дефіцитом бюджету в трильйон доларів.

За словами Чейні, адміністрація попереднього президента робила усе необхідне для боротьби з численними кризами.

"Усяке буває, адміністрація повинна бути в змозі реагувати – так, як це робили ми", підкреслив Чейні, нагадавши, що Бушу довелося долати наслідки терактів 11 вересня 2001 року, буревію "Катріна" 2005 року, а також вести війну в Афганістані.

Чейні заступився також за рішення американського керівництва почати війну в Іраку 2003 року.

"Ми зробили майже все, що планували ", - сказав він.

Читайте також:

Організатори терактів 11 вересня визнали свою провину

Колишній в’язень Гуантанамо вимагає суду над Бушем і Блером

Колишній в’язень Гуантанамо розповів, як катують в ЦРУ

Обама розсекретив "терористичні" документи Буша

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: