Відносини між Росією і Британією загострюються

Міністерство закордонних справ Росії заявляє про русофобські настрої в британській зовнішній політиці у відносинах з Росією.

Відносини між Росією і Британією загострюються
Лугового звинувачують у смерті Литвиненка.
Заява Великобританії про майбутню висилку з Великобританії чотирьох співпрацівників російського посольства, а також про посилювання візової практики у відносинах з Росією свідчить про русофобські настрої в британській зовнішній політиці, офіційно заявив МЗС Росії.

"Сьогоднішнє рішення Лондона підтверджує нагнітання останнім часом в суспільно-політичних кругах Великобританії русофобських настроїв, які тепер перекинулися в зовнішню політику", - йдеться у заяві МЗС Росії щодо російсько-британських відносин, яка поширена сьогодні увечері.

Британські заходи дії на Росію покликані натиснути, в першу чергу, на політиків і дипломатів, але не торкнутися простих росіян, заявляє у свою чергу дипломатичний редактор впливової британської газети "Таймс" Майкл Біньон. 

Відносини між Росією і Британією загострюються
Луговий вважає звинувачення проти себе політичними.
Глава МЗС Сполученого Королівства Девід Мілібанд в понеділок оголосив в парламенті, що Великобританія ухвалила рішення вислати чотирьох російських дипломатів з Лондона, а також заморозити переговори про полегшення візового режиму з Росією. Це зроблено у відповідь на відмову Росії видати британській стороні бізнесмена Андрія Лугового, звинуваченого у вбивстві екс-офіцера ФСБ РФ Олександра Литвиненка.

"Четверо дипломатів - це кількість, прийнятна в даній ситуації", - вважає британський експерт. "Це знак, який показує, що британська влада незадоволена поведінкою російського уряду, а не російських людей", - вказав він. На його думку, це незадоволеність офіційною реакцією російського керівництва, а не країною в цілому.

За словами Біньона, якби британці, припустимо, оголосили про скорочення культурних або освітніх обмінів, це б ударило по інтересах і обмежило можливості для простих людей, наприклад студентів, як в Росії, так і у Великобританії.

"А видворення дипломатів - це міра з розряду "око за око", до якої вже звикли і яка вже не раз використовувалася", - нагадав він. Біньон не думає, що Великобританія захоче висилати тих росіян, яких підозрюють у шпигунстві на британській території. Адже завжди "британська влада стверджувала, що справа Литвиненка не пов'язано зі шпигунством, а є чисто кримінальною", - нагадав він.

Більше того, за словами Біньона, британська влада вибрала для видворення не тих, хто був якось пов'язаний зі "справою Литвиненка", а тих, до кого вони вже мали якісь претензії до цього, а даний випадок - це зручний привід.

"Росіяни, напевно, поступлять так само - вони виберуть британських дипломатів для висилки у випадковому порядку. Росія може позбутися від чотирьох до навіть шести британських дипломатів", - припускає експерт.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: