Відоме ім'я нового прем'єра Японії

Японська правляча партія обрала нового прем'єр-міністра країни. Ним виявився Ятсуо Фукуда, що переміг головного конкурента Таро Асо з перевагою у 133 голоси.

Правляча Ліберально-демократична партія Японії обрала нового прем'єр-міністра країни. Ним став 71-річний Ятсуо Фукуда, що одержав 330 голосів членів партії. Другого кандидата - колишнього міністра закордонних справ Таро Асо - підтримало 197 однопартійців, повідомляє Лента.ру із посиланням на AFP.

Фукуде має пройти парламентську процедуру затвердження на посаді. Фактично ця процедура буде формальною, оскільки Ліберально-демократична партія має більшість у нижній палаті парламенту.

Ятсуо Фукуда протягом трьох з половиною років займав посаду головного секретаря уряду в кабінеті прем'єр-міністра Дзюнітіро Коїдзумі. Фукуда був головним радником Коїдзумі та вважався його імовірним наступником, проте був вимушений залишити свій пост в 2004 році через пенсійний скандал.

Сіндзо Абе, що очолив уряд Японії в 2006 році, пішов у відставку 12 вересня. Він пояснив своє рішення стомленістю та нездатністю виконати зовнішньополітичні зобов'язання.

Спостерігачі відзначають, що на Абе також вплинули корупційні скандали в уряді та поразка правлячої коаліції на виборах у верхню палату парламенту.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: