Відповідь ЄС: Брюссель розіслав своїм країнам-членам інструкцію, як ставитись до російських паспортів на Донбасі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У ній зазначають, як видавати візи українцям з окупованого Донбасу.

Європейський союз надіслав своїм країнам-членам інструкцію, як правильно реагувати на російські паспорти, які видані на окупованому Донбасі, та чи можливо видавати їм візи.

Про це повідомили у Європейській службі зовнішніх справ.

"Направлена інструкція містить набір однакових критеріїв звернення, щоб допомогти консульствам держав-членів встановити фактичне місце законного проживання власників російських паспортів, а також докладну інформацію про те, як обробляти заяви на отримання візи жителями непідконтрольних уряду районів Донецької та Луганської областей України, які мають російські паспорти. Інструкція допоможе забезпечити правильне і послідовне застосування правил ЄС щодо шенгенських віз у Російській Федерації та Україні, з огляду також на те, що громадяни України мають можливість отримати українські біометричні паспорти і їздити до Євросоюзу без візи", - зазначили в ЄС.

У цій інструкції країнам ЄС пояснили, що жителі окупованого Донбасу за усіма правилами повинні звертатись за візами винятково до консульств та посольств країн-членів ЄС в Україні, незалежно від документів, які вони мають. Також цю інформацію мають доносити і самі посольства та консульства країн-членів ЄС, зокрема і про те, що за українським біометричним паспортом можна подорожувати без візи.

Наостанок Брюссель надіслав країнам-членам критерії, які допоможуть їхнім консульствам та посольствам визначати російські паспорти, які були видані на окупованому Донбасі.

Таким чином, на думку посла України в ЄС Миколи Точицького, Брюссель зробив "токсичним" укази президента РФ Володимира Путіна.

"Рекомендації ЄС про те, як консулам з держав-учасниць Шенгенської зони розглядати заявки на візи, подані мешканцями тимчасово непідконтрольних Україні окремих районів Донецької та Луганської областей, зводять нанівець зусилля РФ із незаконної паспортизації українських громадян. Ці Рекомендації також зробили токсичним зміст сумновідомого указу президента РФ від 24 квітня. Натомість українські біометричні паспорти набули ще більшої ваги і значення", - зазначив він.

Нагадаємо, 24 квітня президент Росії Володимир Путін своїм указом спростив процедуру надання російського громадянства жителям самопроголошених так званих "ДНР" і "ЛНР". Українські дипломати висловили рішучий протест проти цього. Тодішній президент Петро Порошенко виступив із терміновим зверненням щодо цієї ситуації. В українському уряді закликали мешканців окупованих територій не приймати російські паспорти, а згодом визнали їх незаконними. 

1 травня президент Російської Федерації Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для окремих категорій громадян України. Зокрема, жителів окупованих територій і біженців з Донбасу і Криму.

8 травня Кабмін визнав незаконними російські паспорти, видані мешканцям окупованого Донбасу - насамперед Луганської та Донецької областей. У рішенні передбачений перелік так званих підрозділів, уповноважених РФ на видавання паспортів. Згодом Путін розширив спрощену процедуру отримання російського паспорта на весь Донбас, тобто для українців, які жили раніше в будь-якому районі Луганської або Донецької областей України.

Відео Німецькі візи у російські паспорти, які видають в ОРДЛО, не ставлять - речниця МЗС Німеччини

Німеччині не відомий жоден випадок, коли візу країни поставили в російський паспорт, виданий в ОРДЛО. Така речник МЗС Німеччини відповів на питання, чи ставить Німеччина візи в російські паспорти, видані на окупованих територіях Луганська і Донецька.  

Німецькі візи у російські паспорти, які видають в ОРДЛО, не ставлять - речниця МЗС Німеччини

Залиште свій коментар

Вибір редакції