Відповідальність за теракт в Москві поклали на чоловіка смертниці

Російський національний антитерористичний комітет припускає, що одна з терористок-смертниць здійснила теракт в московському метро під впливом свого чоловіка, лідера бойовиків. Батько смертниці покладає відповідальність на свого сина.

Шахідки. Вибух у метро в Москві
Life News
Марьям Шаріпова могла здійснити теракт під впливом чоловіка
Терористка-смертниця, котра підірвала бомбу на станції метро "Луб'янка" в Москві Марьям Шаріпова, зробила це під впливом чоловіка - лідера губденських бойовиків Магомедалі Вагабова.

Таку версію висунув Національний антитерористичний комітет Росії.

Видимих причин ставати смертницею у дівчини не було, упевнений її батько. Останнім часом вона працювала вчителькою інформатики в сільській школі, а в 2005 році закінчила з відзнакою фізико-математичний факультет Дагестанського державного університету. У НАК вважають, що саме чоловік переконав молоду жінку пожертвувати собою.

Вагабов і його бандитське угруповання вже організовували подібний подвійний теракт (за такою ж схемою були здійснені терористичні атаки в Москві, Кизлярі й Карабулаці). У листопаді 2009 року бойовики підірвали вдову колишнього начальника територіального пункту міліції Абдулмалік Магомедова, який також був убитий роком раніше.

Тоді, в результаті листопадового теракту загинули вдова Магомедова Олена Тріфтоніді, їхня дочка і його сестра. Друга бомба була знешкоджена співробітниками слідчо-оперативного відділу, перш ніж пролунав вибух.

Вибуховий пристрій виявили родичі загиблих, які, за мусульманським звичаєм, в той же день почали готувати могили на кладовищі.

Нагадаємо, що батько Шаріпової Расул Магомедов висунув версію, що дочку міг відправити в "підземку" рідний брат.

"Я не впевнений, що вона сама туди пішла, - каже Магомедов про свою дочку Маріам. - Я не знаю, її цей намір був чи ні".

Нагадаємо, два вибухи в московському метро сталися 29 березня. У 07:57 вибуховий пристрій спрацював на станції "Луб'янка". Загинуло 24 людини.

Приблизно через 40 хвилин, в 08:36 друга смертниця підірвала пояс з вибухівкою на станції метро "Парк культури". Загинуло 13 пасажирів.

Пізніше кількість загиблих зросла до 40. Під час вибуху постраждала 121 людина. На 6 квітня в лікарнях знаходиться 82 поранених.

Спецслужби встановили імена організаторів, шукають їх помічників.

Читайте також:

Терористку-вчительку привів у метро рідний брат

ФСБ підтвердила особи смертниць, які скоїли вибухи в Москві

Смертницю в Москву привезли троє чоловіків та жінка-слов'янка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: