Відпущений під заставу на Кіпрі "російський шпигун" сховався

Нинішнє місцезнаходження 54-річного Роберта Крістофера Метсоса, відпущеного судом під заставу, невідомо, з готелю він з'їхав.

Затриманий на Кіпрі одинадцятий член "російської шпигунської мережі", яку накрило днями американське ФБР, можливо, сховався від грецької влади. Нинішнє місцезнаходження 54-річного Роберта Крістофера Метсоса, відпущеного судом під заставу, невідомо, з готелю він з'їхав.

Кіпрські суди рідко звільняють під заставу іноземців, тим більше звинувачених у таких серйозних злочинах, відзначає Cyprus Mail. Це пов'язано з побоюваннями, що фігуранти можуть сховатися від правосуддя через самопроголошений і не визнаний ООН Північний Кіпр.

На цих підставах поліція наполягала на арешті Метсоса аж до 29 липня, коли призначені слухання про його екстрадицію в США. Проте суддя, визнавши всю серйозність справи, все ж таки погодився з доводами адвоката, що затриманого можна відпустити на певних умовах.

Крім застави у сумі 26 тисяч євро, в якості цих умов Метсосу було наказано здати в поліцію документи і щодня особисто з'являтися до відділку міста Ларнака, в аеропорту якого він і був затриманий при спробі вилетіти до Будапешта. За даними грецького видання, останній раз його бачили у відділку напередодні, о 18:30 за місцевим часом.

Роберт Метсос прибув на Кіпр 17 червня і до останнього часу жив в одному з готелів Ларнаки. У суді він повідомив, що розлучений і має сина, який живе у Парижі. Подорожував він за канадським паспортом.

26 червня по запиту американської влади він був оголошений Інтерполом в міжнародний розшук за звинуваченням у шпигунстві на території США на користь Росії і відмиванні грошей у сумі 40 тисяч доларів. Зокрема, як вважає американська влада, в шпигунській групі він відповідав за фінансові потоки.

У тому числі Метсос отримував гроші на оплату агентів від якогось російського чиновника, пов'язаного з представництвом РФ при ООН у Нью-Йорку. Такі передачі відбувалися, як правило, досить побитим шпигунським методом - з рук у руки, проходячи повз один одного і не зупиняючись.

Імовірно, Метсос зарив частину грошей в нью-йоркському передмісті, де через два роки їх відкопали два інші члени шпигунської мережі, що прибули з Сіетла.

Нагадаємо, в США раніше було затримано 10 осіб, за якими ФБР вело спостереження протягом 10 років. Їм пред'явили звинувачення в незаконних діях на території країни як агентів російського уряду. Варто відзначити, що це не те ж саме, що звинувачення в шпигунстві, і значить, "шпигуни" не добули ніяких дійсно цінних відомостей, що могло нести загрозу національній безпеці США. Тим не менше за сукупністю звинувачень їм може загрожувати в'язниця строком до 25 років.

Читайте також:

Путін: шпигунський скандал не вплине на відносини Росії та США

МЗС РФ оголосило шпигунський скандал у США безпідставним

У США заарештували 10 таємних агентів російської розвідки

ВідеоВідпущений під заставу на Кіпрі "російський шпигун" сховався

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: