"Відразлива поведінка": звинуваченому в секс-домаганнях губернатору Нью-Йорка загрожує імпічмент

"Відразлива поведінка": звинуваченому в секс-домаганнях губернатору Нью-Йорка загрожує імпічмент

Фото: Associated Press

Байден, Пелосі і ще низка впливових американських політиків закликали Куомо піти у відставку, однак посадовець продовжує відкидати усі звинувачення.

Губернатору американського штату Нью-Йорк Ендрю Куомо, якого звинувачують у сексуальних домаганнях до 11 жінок, можуть оголосити імпічмент.

Про це повідомляє CNN.

Зазначається, що демократ у вівторок, 3 серпня, зіткнувся із посиленим тиском з боку впливових членів своєї партії, зокрема президента США Джо Байдена і спікера американської Палати представників Ненсі Пелосі, які закликали його піти у відставку.

"Я думаю, що він повинен піти у відставку. Наскільки я розумію, законодавчий орган штату може ухвалити рішення про імпічмент. Я не знаю цього напевно, я не читав всі ці дані", - вказав Байден.

Пелосі, зі свого боку, висловила вдячність жінкам, які не побоялися "сказати свою правду". 

До закликів щодо відставки також приєдналися лідер більшості в Сенаті Чак Шумер і сенаторка Кірстен Гіллібранд.

"Звіт генерального прокурора штату Нью-Йорк підтвердив твердження відважних жінок, які вийшли вперед, щоб поділитися своїми історіями, і ми дякуємо жінкам за це, - йдеться у їхній заяві. - Жителі Нью-Йорка заслуговують кращого керівництва в офісі губернатора".

Віцегубернаторка Нью-Йорка Кеті Хочул написала, що у звіті "задокументовано відразливу" і "незаконну поведінку" Куомо. Вона зазначила, що вірить "хоробрим жінкам", які виступили зі своїми звинуваченнями.

Мер Нью-Йорка Білл де Блазіо, демократ, який часто ворогував з Куомо, назвав дії, описані в звіті, "неприйнятними для будь-кого, не кажучи вже про державного службовця".

Інші партійні лідери, зокрема Хакім Джеффріс, Томас Суоззі і Грегорі Мікс, також публічно приєдналися до своїх колег у Конгресі.

"Настав час губернатору Ендрю Куомо зробити правильні речі для жителів штату Нью-Йорк і піти у відставку", - заявили вони у спільному зверненні. 

Сам Куомо продовжує відкидати усі звинувачення у свій бік. "Я хочу, щоб ви знали, що я ніколи не торкався кого-небудь неналежним чином і не здійснював недоречних сексуальних домагань", - запевнив він.

Губернатора американського штату Нью-Йорк Ендрю Куомо вперше звинуватили у сексуальних домаганнях у лютому цього року. Дві його колишні помічниці заявили, що посадовець цікавився їхнім особистим життям і скаржився на самотність.

Так, Шарлотта Беннетт, яка до листопада минулого року була помічницею виконавчого директора та радницею з питань охорони здоров'я в адміністрації Куомо, вказала, що губернатор жодного разу не торкався її, однак його натяки змусили почуватися "жахливо незручно і налякано".

Як повідомлялося, розслідування щодо Куомо має цивільний характер і не веде безпосередньо до порушення кримінальної справи. Сам Куомо заявив, що не планує подавати у відставку.

Посла США в ЄС Гордона Сонленда одразу три жінку звинуватили у сексуальних домаганнях

Посла США в ЄС Гордона Сонленда одразу три жінку звинуватили у сексуальних домаганнях

Повʼязані теми:

Наступна публікація