Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Готовність допомогти бразильській владі також висловила гендиректор ЮНЕСКО Одрі Азуле.

Будинок спаленого в ніч на понеділок Національного музею Бразилії в Ріо-де-Жанейро буде відновлено на спонсорські кошти нафтогазової компанії Petrobras, гірничодобувної компанії Vale, Бразильського банку розвитку, а також низки фінансових установ.

Про це повідомляє агентство Associated Press.

За його даними, президент Бразилії Мішел Темер заявив, що ряд компаній сформують "мережу економічної підтримки", щоб відновити будівлю музею експонати з його колекції.

Готовність допомогти бразильській владі також висловила гендиректор ЮНЕСКО Одрі Азуле.

Пожежа сталася приблизно о 19:30 за місцевим часом напередодні. Жертв немає.

Фотогалерея Спалений музей в Бразилії (11 фото)

Згідно із заявою директора музею Луїса Фернанду Діаса Дуарте, він і інші співробітники музею знали про ризик виникнення пожежі і були стурбовані цим. За його словами, кожен вечір, йдучи з роботи, він вимикав з розеток всі електроприлади в цілях безпеки. Також нещодавно співробітники пройшли тренінг під керівництвом пожежних, спрямований на мінімізацію ризиків виникнення пожежі, а також навчання на правильне реагування на пожежу. Проте в неділю ввечері в будівлі не було працівників, які могли б застосувати отримані від пожежних знання.

Причиною пожежі міг стати китайський ліхтарик, який залетів на дах будівлі. За іншою версією, займання сталося через коротке замикання в аудіовізуальній лабораторії музею.

ВідеоУ Ріо-Де-Жанейро згорів найстаріший музей Бразилії з мільйонами експонатів

Пожежа спопелила найстаріший музей Бразилії. У будівлі зберігалися понад 20 мільйонів експонатів. Серед них цінні артефакти з різних країн, кістки динозаврів та метеорити. Що з цього вціліло, досі невідомо. 

У Ріо-Де-Жанейро згорів найстаріший музей Бразилії з мільйонами експонатів

Бразильській поліції довелося застосувати сльозогінний і перцевий газ, щоб стримати натовп демонстрантів, які прийшли до будівлі музею. Вони вимагали впустити їх у будівлю музею, щоб вони отримали можливість перевірити, які саме артефакти виявилися пошкодженими. Учасники акції також закликали уряд відновити будівлю музею.

Національний музей Бразилії був заснований в 1818 році. В ньому знаходиться одна з найбільших наукових бібліотек Ріо-де-Жанейро. Він вважається найбільшим музеєм природознавства та антропології в Латинській Америці. Музей розміщений у Палаці Сан-Кристован, Імператорському палаці, де до його створення проживала португальська королівська сім'я після переїзду португальського двору в Бразилії на початку XIX століття.

Всього в колекцію музею входило 20 млн артефактів; крім предметів, пов'язаних з історією країни, в ньому зберігалися також пам'ятники греко-римської і грецької культур. Директор музею Олександр Келнер заявив, що поки неможливо детально визначити, яким експонатом завдано шкоди. Однак, судячи по знімках з супутника можна, вогонь повністю спустошив музейний комплекс.

ВідеоПожежа спопелила найстаріший музей Бразилії

У будівлі зберігалися понад 20 мільйонів експонатів. Серед них - цінні артефакти з різних країн, кістки динозаврів та метеорити. Що з цього вціліло, досі невідомо. Пожежа швидко охопила усі поверхи, але через що почалася, поки не встановили. Співробітники музею не раз скаржилися, що будівля перебуває у напівзруйнованому стані, ще й фінансування урізають.

Пожежа спопелила найстаріший музей Бразилії

Нагадаємо, що близько 3,4 тисячі осіб були евакуйовані з острова Свободи в Нью-Йорку, де знаходиться статуя Свободи, у зв'язку з вибухом трьох балонів з пропаном. Наголошується, що причиною вибуху стала помилка будівельників.

Залиште свій коментар

Вибір редакції