Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новий монумент викликав обурення серед експертів з польсько-українських відносин.

У Польщі збираються відкрити новий пам'ятник жертвам Волинської трагедії, проект якого вже був показаний та викликав обурення серед людей, причетних до україно-польських стосунків, повідомляє Zaxid. Відео з майже готовим монументом оприлюднив портал ONET.

Зазначається, що встановити його планують в Національному парку пам'яті в Торуні. У центрі монумента розташовано стилізованого орла, у якому закомпонований хрест із дитиною, нанизаною на вила. Огорожа нагадує вогняне полум'я, з якого стирчать відрубані і насаджені на палиці голови жертв трагедії. На пам'ятнику зазначені назви населених пунктів, де загинули поляки, а також роки 1942 - 47.

На думку експертів з польсько-українських відносин, встановлення такого монумента вкрай негативно позначиться на стосунках між країнами.

"Таких пам'ятників не повинно бути. Я не вбачаю у цьому символічному відображенні поваги до жертв Волинської трагедії. І справа тут не в тому, що нам не треба сміло і відверто говорити про ці події. Ми просто не можемо оперувати негативними і ненависними культурними символами," - заявила директорка програми "Відкрита Європа" Фонду Стефана Баторія Катажина Печинська-Наленч.

"Ми вимагаємо від українців дозволу на ексгумацію поляків загиблих в Україні у часи тоталітарних режимів і, зокрема, жертв Волинської трагедії. Я маю великий сумнів, що встановлення такого пам'ятника допоможе нам у цій справі. Бо у міжнародних відносинах це закономірно, що кожна дія викликає певну протидію і реакцію", - прокоментував Анджей Шептицький з Інституту міжнародних відносин Варшавського університету.

У Посольстві України в Польщі поки що новий монумент не прокоментували. 

Нагадаємо, раніше Польща і Україна домовилися, зокрема, про відновлення ексгумаційних робіт польською стороною в Україні, а також про відбудову зруйнованих українських пам'ятників на півдні Польщі. 

ВідеоУ польському сеймі з'ясовуватимуть, чому Польща свариться з Україною

Залиште свій коментар

Вибір редакції