Перейти до змісту
Відставка Жеенбекова: відомо, хто виконуватиме обов'язки президента Киргизстану

Відставка Жеенбекова: відомо, хто виконуватиме обов'язки президента Киргизстану

Дострокові вибори президента мають відбутися за три місяці.

Повноваження президента Киргизстану після відставки Сооронбая Жеенбекова переходять спікеру парламенту Канатбеку Ісаєву. Це передбачено Конституцією країни.

Про це повідомив киргизький депутат Дастан Бекешев, пише "Інтерфакс".

Відомо, що Ісаєва було обрано спікером парламенту 13 жовтня. Згідно з основним законом країни, якщо глава держави достроково складає повноваження або він помер, то його повноваження переходять другій особі в державі - спікеру законодавчої гілки влади.

Зазначимо, що Ісаєву 45 років. Він також має досвід керівництва містом Токмок і Іссик-Кульської областю.

Дострокові вибори президента проводяться в тримісячний термін від дня припинення повноважень лідера країни.

Нагадаємо, 15 жовтня президент Киргизстану Сооронбай Жеенбеков заявив, що йде у відставку. Він сказав, що не хоче "залишитися в історії Киргизстану як президент, що пролив кров і стріляв у власних громадян".

Масові протести у Киргизстані спалахнули увечері в понеділок, 5 жовтня. Це сталося після оприлюднення попередніх результатів виборів до Жогорку Кенеш, згідно з якими 7-відсотковий бар'єр подолали чотири партії з 16. Це провладні "Бірімдік" і "Мекеним Киргизстан", а також центристська "Киргизстан" і опозиційна "Бутун Киргизстан".

ЦВК Киргизстану повинна призначити повторні парламентські вибори до 6 листопада. Водночас лідери політоб'єднань закликають вжити заходів щодо партій "Бірімдік", "Мекеним Киргизстан" і "Киргизстан" через нібито численні порушення під час голосування.  

Відео У Киргизстані з посад пішли прем'єр та спікер парламенту

Гучні відставки у Киргизстані. На тлі протестів через результати парламентських виборів з посад пішли прем'єр та спікер парламенту. А створена опозицією координаційна рада може оголосити імпічмент президенту. Напередодні у столиці - Бішкеку - демонстранти штурмували і підпалили урядові будівлі. Потім звільнили з СІЗО колишнього президента. Правоохоронці ж вдалися до силового розгону протесту - задіяли гранати та водомети. Вибори у цій країні відбулися 4 жовтня, а вже наступного дня спалахнули протести. 12 з 16-ти партій, що брали участь у голосуванні, твердять результати сфальсифікували. Про залякування та підкуп виборців заявили і міжнародні спостерігачі. Врешті ЦВК змушена була анулювати оголошені результати виборів.

У Киргизстані з посад пішли прем'єр та спікер парламенту

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин