Відсутність змови з РФ та невтручання у надання летальної зброї Україні. Що треба знати про звіт генпрокурора США

Він переконує, що не мав контактів із росіянами.

Генеральний прокурор США Джефф Сешнс категорично заперечив будь-які контакти та розмови, пов'язані з виборами, з російськими офіційними посадовцями під час президентської виборчої кампанії минулого року.

Про це він заявив під присягою під час слухань у Комітету з питань розвідки Сенату США.

"Я ніколи не зустрічався та не мав жодних розмов з будь-якими російськими чи іноземними офіційними особами в контексті будь-якого типу втручання в будь-яку кампанію чи вибори", - сказав Сешнс.

Я ніколи не зустрічався та не мав жодних розмов з будь-якими російськими чи іноземними офіційними особами в контексті будь-якого типу втручання в будь-яку кампанію чи вибори
Генеральний прокурор США Джефф Сешнс

Також він додав, що не знає схожі розмови з боку будь-якої особи, пов'язаної кампанією Трампа. "Твердження, що я брав участь в якійсь змові, або що я був обізнаний про якісь змови з російським урядом, щоб нанести шкоду цій країні (США- ред.), якій я служив з честю понад 35 років, або ж підірвати цілісність нашого демократичного процесу, є жахливою й огидною брехнею", - наголосив чинний генпрокурор США.

Відповідаючи на уточнюючі запитання щодо зустрічі з посолом Росії Сергієм Кисляком під час одного із закритих заходів в готелі Mayflower, де виступав Трамп, Сешнс зазначив, що не пам'ятає там присутності російського дипломата. Він також зазначив, що на цьому заході він хотів послухати перше звернення з питань зовнішньої політики Дональда Трампа.

Пізніше Сешнс, який був сенатором під час виборчої кампанії в Сполучених Штатах, сказав, що таки мав офіційну зустріч з послом Росії в Вашингтоні Сергієм Кисляком, під час якої озвучив занепокоєння щодо агресії РФ проти України.

Про це у нього поцікавився сенатор Джон Маккейн.

Сешнс підтвердив, що про це йшлося та навіть прокоментував ситуацію, яка мала місце під час його спілкування з російським послом. "Я прекрасно пам'ятаю це. Напередодні моєї зустрічі з російським послом я зустрічався з українським послом. І я почув від нього занепокоєння щодо Росії, й потім порушив це питання перед Кисляком", - зазначив генпрокурор. Він також підкреслив, що Кисляк намагався запевнити його в тому, що всі дії Росії були правильними.

Також він заперечив свій вплив на зміну політичної платформи республіканців щодо ненадання Україні оборонної зброї.

"Ви були в команді з питань формування зовнішньої політики, коли політична платформа Республіканської партії була змінена на таку, що не передбачала надання Україні оборонної зброї. Чи брали ви участь у прийнятті цього рішення?"- поцікавилися у нього.

Проте Сешнс у відповідь на це висловив заперечення і наголосив, що не брав участі в роботі комітету з питань формування політичної платформи (Республіканської партії – ред.).

Залиште свій коментар