Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Відвідати Санта-Клауса недорого: ТСН проклала бюджетний маршрут до Лапландії

Заощадити можна на кожній складовій мандрівки – транспорті, їжі, проживанні.

Після серії сюжетів про поїздку до Санта-Клауса в Лапландію, яка обійшлася у 80 тисяч гривень на родину, до редакції масово стали надходити листи та коментарі про те, як усі мріють побачити казку, однак сума не підйомна. Про більш складний, але й більш бюджетний варіант ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Журналістка летіла за допомогою турагенції, котра замовляла квитки і бронювала проживання. Переліт із Києва до Рованьємі з однією 7-годинною пересадкою в Гельсінкі обійшовся у 45 тисяч гривень на трьох. Якщо не лінуватися і самому прокладати маршрут, а квитки замовляти через інтернет - витрати на дорогу можуть бути значно меньші. Наприклад, із Києва до польського Гданська квиток коштує 759 гривень, але ніч  доведеться провести в аеропорту. Далі переліт у фінське місто Турку – плюс ще 310 гривень. Півдня очікування і ще 13 годин потягом з Турку до Лапландії в Рованьємі за 1568 гривень. Загалом виходить два з половиною дні, але такий маршрут підійде для майже дорослих та витривалих дітей, але не для малят.

ВідеоБюджетний Санта: ТСН підрахувала більш доступний спосіб доїхати до Лапландії

Після серії сюжетів про поїздку до Санта Клауса в Лапландію, яка за нашими підрахунками обійшлася у 80 тисяч гривень на родину, до редакції масово стали надходити листи ти коментарі, про те, як всі мріють побачити казку, однак сума не підйомна. 

Бюджетний Санта: ТСН підрахувала більш доступний спосіб доїхати до Лапландії

У зворотному напрямку найдешевше летіти з Рованьємі до Гельсінкі, чекати ніч, зранку до Риги, чекати годину і далі у Київ. 4600 грн – це дорожче, ніж до Лапландії, однак  швидше – лише півтора дня. Отже, на дорогу загалом можна витратити 21,7 тис. грн на трьох – на 23 тисячі менше, ніж через турагентство і переліт з однією пересадкою.

За три ночі в найдешевшому готелі сплачено 14,5 тисяч гривень, однак можна винайняти  самим квартиру за акційною ціною і заплатити 8375 за три доби. Харчування у готелі, кафе і буфетах обходиться щонайменше 40 євро з людини на добу, але можна купувати їжу в супермаркеті – і тоді вкластися у 10 євро на день на людину. Зустріч із Сантою безкоштовна, а доїхати до нього з міста не на таксі, а на автобусі коштує лише 5 євро. Головне, стримувати дитину, щоби не просила іграшок, які продаються на кожному кроці. Якщо ж Санті дуже сподобається дитячий виступ, можна отримати і безкоштовний презент. Нашою метою було дослідити увесь бюджет казкової поїздки, отже, ми каталися на оленях та собаках. Якщо це викреслити – можно зекономити 180 євро.

Фотогалерея У Будапешті влаштували веселий та яскравий забіг Санта-Клаусів (6 фото)

Але якщо ви журналіст чи професійний фотограф або блогер з бодай десятком тисяч підписників у соцмережах, то маєте шанс на безкоштовну поїздку. Фіни дуже шанують рекламу, тож можна сміливо користуватися цим – пообіцяйте, що прорекламуєте їх в Україні, і з вас грошей не візьмуть.

Загалом на родину з трьох людей поїздка може коштувати 33 тисячі гривень – це на три дні плюс дорога. Телевізійний експеримент обійшовся в 2,5 рази дорожче, але це у високий сезон. Санта ж працює і влітку, коли казкова поїздка може бути ще дешевшою – і до неї, як бонус, ви отримуєте гарантоване північне сяйво.

Кореспондент ТСН Наталія Гончарова

Залиште свій коментар

Вибір редакції