Вигнаному екс-президенту Гаїті дозволили повернутися в країну

Влада Гаїті погодилися видати Жану-Бертрану Арістіду дипломатичний паспорт, отримання якого було однією з умов повернення політика.

 Колишній президент Гаїті Жан-Бертран Арістід, вигнаний з країни в 2004 році після державного перевороту, зможе повернутися на батьківщину.

Як повідомляється, влада Гаїті погодилися видати Арістіду дипломатичний паспорт, отримання якого було однією з умов, на яких екс-президент був готовий повернутися в країну. Дипломатичний паспорт буде надано Арістіду відразу ж після того, як він подасть запит на отримання цього документа. Натомість адвокат, який представляє інтереси колишнього президента, заявив, що запит від імені Арістіда вже подано.

За словами адвоката, Арістід зараз знаходиться в Південній Африці, де проживає останні кілька років.

Жан-Бертран Арістід в 1990 році став першим президентом Гаїті, вибори якого були визнані світовим співтовариством законними і демократичними. Проте при владі Арістіду тоді вдалося пробути менше року. У 1991 році він був зміщений в результаті військового перевороту.

У 1994 році Арістід після розгрому військової хунти і втручання США був відновлений на посаді. У 1996 році, відповідно до конституції Гаїті, яка забороняла займати пост президента два терміни поспіль, Арістід пішов у відставку, а країну очолив Рене Преваль.

На наступних виборах президента Гаїті, що пройшли в 2001 році, Арістід знову виставив свою кандидатуру, що не заборонялося конституцією, і здобув перемогу. Проте в 2004 році, в ході чергового події в країні військового перевороту, Арістід був відсторонений від посади і вигнаний з країни.

Жан-Бертран Арістід - другий екс-президент Гаїті, який вирішив повернутися в країну після багаторічного вигнання. Раніше на Гаїті вже прибув колишній диктатор Жан-Клод Дювальє, що правив країною з 1971 по 1986 рік.

Тим часом, нагадаємо, у Гаїті триває гостра політична криза. У листопаді 2010 року в країні відбувся перший тур президентських виборів, результати якого Центрвиборчком країни до цих пір не оголосив. Передбачалося, що другий тур буде призначений на 16 січня, однак його було скасовано.

Наприкінці січня ЦВК Гаїті оголосив, що голосування відбудеться 20 березня, але так і не назвав імена кандидатів, які пройшли у другий тур.

Читайте також:

Колишній диктатор Гаїті, який нещодавно повернувся, знову тікає

Прокуратура Гаїті порушила справу проти екс-диктатора

На Гаїті почалися масові протести після першого туру президентських виборів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: