Вигнати Бакієва з Киргизії допомогли Обама і Мєдвєдєв

Голова ОБСЄ повідомив, що домовленість про відставку скинутого президента Киргизії була досягнута за сприяння президентів Росії та США.

Президент Киргизії Курманбек Бакієв, який після державного перевороту написав заяву про відставку та відлетів до Казахстану, залишав країну під охороною російських військових.

Як повідомили у Кремлі, російські військові були направлені до Бакієва "в гуманітарних цілях" і за дорученням президента Росії Дмитра Мєдвєдєва.

Також з'ясувалося, що домовленість про виїзд Бакієва була досягнута за участі безпосередньо Мєдвєдєва та президента США Барака Обами.

"15 квітня в результаті спільних зусиль президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва, президента США Барака Обами і президента Росії Дмитра Мєдвєдєва, а також активних посередницьких дій ОБСЄ, ООН, ЄС була досягнута домовленість з Тимчасовим урядом Киргизії і президентом Бакієвим про виїзд останнього з країни", - йдеться в заяві голови ОБСЄ Каната Саудабаєва.

Тимчасовий уряд Киргизії, зі свого боку, випустив заяву, з якої випливає, що Бакієву дозволили виїхати з країни заради його безпеки. При цьому в документі наголошено, що "ніхто з соратників і родичів Бакієва, які були з ним до останнього часу, не випущений з країни, і ті з них, хто скоїв злочини, будуть затримані і постануть перед правосуддям".

Курманбек Бакієв виїхав з Киргизії в четвер, 15 квітня. Він попрямував до Казахстану, де має зустрітися з Нурсултаном Назарбаєвим.

Бакієв позбувся влади в результаті перевороту. 6 квітня в країні почалися масові заворушення та виступи проти чинної влади, в результаті яких загинули більше 80 людей. Вже наступного дня опозиція сформувала тимчасовий уряд на чолі з Розою Отунбаєвою, на його бік перейшли армія та міліція.

Читайте також:

Президент Киргизії віддав владу в країні опозиції

США відмовилися надавати притулок Бакієву

Бакієв пригрозив у разі арешту втопити Киргизію в крові

Киргизія покликала російські війська наводити порядок у країні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: