Вихід США з ракетного договору з РФ. Трамп заявив про підготовку "військової відповіді" на дії Москви

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Водночас США готові до переговорів з Росією щодо контролю над озброєнням.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати розпочнуть підготовку військової відповіді на порушення Росією її зобов’язань за Договором про ліквідацію ракет малої і середньої дальності (ДРСМД).

Про це йдеться у заяві Трампа, оприлюдненій 1 лютого на сайті Білого дому.

За словами Трампа, США дотримувалися ракетного договору більше 30 років. "Ми не можемо бути єдиною країною в світі, односторонньо пов'язаною цим договором, або будь-яким іншим. Ми будемо рухатися вперед у напрямку розробки власних варіантів реагування на військові дії і працюватимемо з НАТО і іншими нашими союзниками і партнерами, щоб позбавити Росію будь-якої військової переваги, яку вона отримує від своєї незаконної поведінки", - заявив президент США.

Союзники США, зокрема НАТО, за словами Трампа, підтримують Сполучені Штати у рішенні призупинити свої зобов'язання за договором, оскільки розуміють загрозу, яку представляє його порушення Росією.

Він додав, що США водночас готові до переговорів з РФ щодо контролю над ядерним озброєнням.

"Для того, щоб контроль над озброєннями ефективно сприяв національній безпеці, всі сторони повинні точно виконувати свої зобов'язання. Ми готові співпрацювати з Росією щодо переговорів з контролю над озброєннями, які відповідають цим критеріям, і, що важливо, коли це буде зроблено, розвивати, можливо, вперше в історії, видатні стосунки на економічному, торговому, політичному та військовому рівнях. Це було б фантастично для Росії та Сполучених Штатів, а також було б чудово для світу", - підсумував Трамп.

Нагадаємо, у п'ятницю, 1 лютого, США оголосили про рішення призупинити участь у ДРСМД від 2 лютого. Про цей намір США заявляли ще в середині січня. Цьому передувало звинувачення Росії у порушенні договору, оскільки остання, за словами представників американського Держдепу, розробляє крилаті ракети наземного базування середнього радіусу дії. І це прямо порушує договір. 

Докладніше про ракетний договір, чому США вирішили припинити у ньому участь, та які наслідки це матиме для світу читайте за посиланням.

ВідеоСША готуються розірвати ракетний договір з РФ

Білий Дім виходить з укладеного з Кремлем Договору про обмеження ракет середньої та малої дальності. Документ було підписано 30 років тому, ще за Радянського Союзу. Тоді країни домовилися знищити та більше не виробляти усі комплекси балістичних та крилатих ракет наземного базування, оскільки застосування ядерної зброї мало б нищівні наслідки для усього людства. 

США готуються розірвати ракетний договір з РФ

Залиште свій коментар

Вибір редакції