Вихід США з ракетного договору з РФ. Трамп заявив про підготовку "військової відповіді" на дії Москви

Дата публікації
Перегляди
17к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Вихід США з ракетного договору з РФ. Трамп заявив про підготовку "військової відповіді" на дії Москви

Фото: Associated Press

Водночас США готові до переговорів з Росією щодо контролю над озброєнням.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати розпочнуть підготовку військової відповіді на порушення Росією її зобов’язань за Договором про ліквідацію ракет малої і середньої дальності (ДРСМД).

Про це йдеться у заяві Трампа, оприлюдненій 1 лютого на сайті Білого дому.

За словами Трампа, США дотримувалися ракетного договору більше 30 років. "Ми не можемо бути єдиною країною в світі, односторонньо пов'язаною цим договором, або будь-яким іншим. Ми будемо рухатися вперед у напрямку розробки власних варіантів реагування на військові дії і працюватимемо з НАТО і іншими нашими союзниками і партнерами, щоб позбавити Росію будь-якої військової переваги, яку вона отримує від своєї незаконної поведінки", - заявив президент США.

Союзники США, зокрема НАТО, за словами Трампа, підтримують Сполучені Штати у рішенні призупинити свої зобов'язання за договором, оскільки розуміють загрозу, яку представляє його порушення Росією.

Він додав, що США водночас готові до переговорів з РФ щодо контролю над ядерним озброєнням.

"Для того, щоб контроль над озброєннями ефективно сприяв національній безпеці, всі сторони повинні точно виконувати свої зобов'язання. Ми готові співпрацювати з Росією щодо переговорів з контролю над озброєннями, які відповідають цим критеріям, і, що важливо, коли це буде зроблено, розвивати, можливо, вперше в історії, видатні стосунки на економічному, торговому, політичному та військовому рівнях. Це було б фантастично для Росії та Сполучених Штатів, а також було б чудово для світу", - підсумував Трамп.

Нагадаємо, у п'ятницю, 1 лютого, США оголосили про рішення призупинити участь у ДРСМД від 2 лютого. Про цей намір США заявляли ще в середині січня. Цьому передувало звинувачення Росії у порушенні договору, оскільки остання, за словами представників американського Держдепу, розробляє крилаті ракети наземного базування середнього радіусу дії. І це прямо порушує договір. 

Докладніше про ракетний договір, чому США вирішили припинити у ньому участь, та які наслідки це матиме для світу читайте за посиланням.

США готуються розірвати ракетний договір з РФ

США готуються розірвати ракетний договір з РФ

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
17к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація