Вихідці з СРСР розікрали фонд допомоги жертвам Голокосту

Емігранти з країни колишнього Радянського Союзу обчистили два німецькі урядові фонди, які виплачували компенсації єврейським жертвам нацизму.

Гучний скандал вибухнув у США. Одразу 17 осіб звинувачують у привласненні близько 42 млн доларів з фондів допомоги жертвам Голокосту.

Вважається, що організатором шахрайської схеми був виходець з Росії Семен Домніцер. Інші фігуранти справи – також вихідці з радянських країн.

Як встановило слідство, в період з 2000 по 2009 рік шахраї направили до некомерційних фондів Німеччини близько 5,5 тис. неправдивих звернень з проханням надати їм матеріальну допомогу. Саме Домніцер приймав остаточне рішення за заявами. Уряд Німеччини виплачував гроші лише на підставі його рішень.

При цьому з'ясувалося, що шестеро шахраїв були співробітниками благодійної організації Claimes Conference, відповідальної за програми компенсації єврейським жертвам нацизму.

Гроші вони передавали не жертвам Голокосту і не їхнім нащадкам, а таким самим емігрантам з країн колишнього СРСР, які проживають у Брукліні.

Деякі з них дійсно постраждали від нацизму, але далеко не всі. У прокуратурі особливо зазначили, що навіть не всі, хто отримував "допомогу", були євреями.

Цікаво, що адресатів допомоги знаходили, зокрема, через оголошення в російськомовних виданнях Нью-Йорка.

Представники прокуратури Нью-Йорка і ФБР вже назвали цинізмом намагання скористатися пам'яттю про жертви Голокосту.

Якщо провина затриманих буде доведена, кожному з них загрожує до 20 років позбавлення волі.

Читайте також:

У Німеччині з'явилася перша українська жінка-рабин з часів Голокосту

Московський патріархат звинуватив українців у Голокості

"Мисливець на нацистів" виявився агентом "Моссаду"

Українські хакери викрали із західних банків понад 40 млн доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: