Війна на Шрі-Ланці добігає кінця. Повстанці готують масове самогубство

Шрі-ланкійські сепаратисти опинилися заблокованими в невеликому селищі. Вони використовують мирних жителів в якості "живого щита". Деталі - на відео (без коментарів. АР).

шрі-ланка
AFP
Вийти назустріч урядовим військам змогли 10 тисяч біженців.
Ватажки сепаратистського угрупування "Тигри звільнення Таміл Ілама", що потрапили в оточення, готують масове самогубство.

Про це повідомляє прес-служба Міноборони Шрі-Ланки із посиланням на дані радіоперехоплення.

Передумовою до цього відчайдушного кроку, за даними шрі-ланкійських військових, стало захоплення військами всього узбережжя в зоні конфлікту. Таким чином, "тигри" опинилися відрізаними від моря і заблокованими в невеликому рибальському селі між лагуною і урядовою армією.

Останньою перешкодою на шляху до захоплення утримуваної бойовиками території є мирні жителі, яких сепаратисти використовують як живий щит.

Уряд Шрі-Ланки називає завершальний етап трирічної військової кампанії проти "тигрів" "найбільшою в світі операцією з порятунку заручників".

Тільки в суботу вийти назустріч військам змогли 10 тисяч біженців. Всього з початку року прорватися через лінію фронту вдалося 200 тисячам мирних жителів півночі Шрі-Ланки. Їх розміщують в таборах для біженців в районі міста Вавунія на південь від зони конфлікту та в інших районах.

Рада Безпеки ООН висловила глибоку стурбованість гуманітарною кризою в регіоні.

Тамільські "тигри" ведуть боротьбу за незалежність частини Шрі-Ланки, де проживає в основному тамільське населення, протягом 25 років.

За цей час там загинуло близько 70 тисяч людей.

Читайте також:

Війська Шрі-Ланки розстріляли понад 300 мирних мешканців

Майже 40 тисяч шріланкійців стали біженцями

Теракт смертника у Шрі-Ланці зняли на відеокамеру

Російські ЗМІ: Україна поставляла зброю бойовикам Шрі-Ланки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: