Війна в Чечні офіційно завершиться в кінці березня

Президент Чеченської республіки Рамзан Кадиров заявив, що боротьба з терористами "давно завершена".

Контртерористична операція в Чечні, також відома як Друга чеченська війна, що точилась впродовж десяти років, буде офіційно завершена наприкінці березня 2009 року. Про це в бесіді з журналістами заявив президент Чеченської республіки Рамзан Кадиров. За його словами, боротьба з терористами в Чечні "давно завершена", і офіційний документ про завершення операції підпишуть 30-31 березня.

Кадиров додав, що "чеченський народ виграв боротьбу з міжнародним тероризмом". При цьому, президент Чечні додав, що в горах все ще ховаються бойовики. Там, вважає Кадиров, залишилися тільки ті бандити, які не можуть скласти зброю і здатися, тому що "за ними криваве минуле".

Президент Чечні відзначив, що за останні роки в республіці накопичений величезний досвід для боротьби з терористами. На думку Кадирова, для боротьби з екстремізмом на Кавказі необхідно "більше використовувати засоби масової інформації, телебачення і радіо і духівництво для того, щоб повернути з лісу людей, які заблукали".

Контртерористична операція в Чечні триває майже 10 років. Після нападу бойовиків на Дагестан влітку 1999 року уряд РФ прийняв рішення про застосування сили проти терористів, що діяли на території Чечні. Активні бойові дії продовжувалися до 2000 року, після чого конфлікт набув затяжного характеру - в різних населених пунктах Чечні бойовики вступали в перестрілки з федеральними військами.

За час операції в Чечні в декількох російських містах, зокрема - в Москві, була здійснена низка масштабних терактів. Крім того, в травні 2004 року бойовикам вдалося вбити президента Чечні Ахмада Кадирова, який перейшов на сторону федеральних військ. Відповідальність за терористичні акти була покладена на чеченських сепаратистів, і, зокрема, на президента так званої Ічкерії Аслана Масхадова. Він був знищений під час спецоперації в березні 2005 року. В останні роки в Чечні, за даними правоохоронних органів, діяла невелика група терористів чисельністю в кілька сотень осіб.

На Закарпатті затримали чеченських нелегалів

В Польщі затримали можливого вбивцю охоронця Кадирова

В Чечні продаватимуть алкоголь дві години на добу

Охоронця Кадирова убили за розповіді про звірства президента

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: