Війна в Іраку посварила британських і американських військових

Перші серйозні розбіжності виявилися в 2003 році в тактиці ведення війни.

Британські військові не тільки не перебували у тісній взаємодії з американськими колегами під час військової операції в Іраку, а й часто вступали з ними в конфлікти. Такі дані містяться в серії доповідей колишніх британських воєначальників в Іраку, які потрапили до редакції The Daily Telegraph.

За даними видання, перші серйозні розбіжності виявилися в 2003 році в тактиці ведення війни. Британські військові наполягали на так званому "м'якому" підході, яке ставить на перше місце дипломатичні зусилля, де вони тільки можливі, в той час як американське командування вважало за краще "переслідувати, затримувати і вбивати ворога, не вступаючи з ним у переговори".

Такі ж розбіжності стосувалися і питання встановлення контактів з місцевим населенням. Згідно з даними, що містяться у звітах, неувага до потреб простих іракців призвела до того, що ті стали сприймати американців як "народ, який може відправити людину на Місяць, але не в змозі налагодити електропостачання".

Колишній командувач британськими силами в Іраку генерал Ендрю Стюарт (Andrew Stewart) відзначив, що можливості британських військових впливати на політику США в Іраку були мінімальними. У своїй доповіді він розповів, зокрема, що між очолюваним ним штабом в Басрі і американським у Багдаді не був навіть організований канал шифрованого зв'язку.

Раніше The Sunday Telegraph повідомляла, що документи, які потрапили до редакції, містять відомості про значні недоробки під час іракської кампанії, що виявилися у поганій підготовці і вкрай слабкою оснащеності британських військ, а також у вкрай погану організацію британського вторгнення. Так, за даними видання, в перші сто днів операції частина солдатів змушена була виходити на поле бою, маючи в своєму арсеналі лише п'ять патронів. У той же час, до місць бойових дій частина військових відправлялася "своїм ходом" на літаках регулярних авіаліній.

Всі оприлюднені відомості видання наводить як витяг з офіційних документів. Про те, чи збирається The Daily Telegraph опублікувати важливі документи повністю, нічого не повідомляється.

Фрагменти важливих звітів потрапили до друку за день до початку роботи спеціальної комісії по Іраку на чолі з відставним цивільним службовцям Джоном Чілкотом (John Chilcot). У рамках незалежного розслідування у 2009-2010 роках будуть допитані десятки офіційних осіб, у тому числі колишній прем'єр-міністр Тоні Блер. Публікація підсумків роботи комісії планується в 2011 році.

Читайте також:

Невідомі у формі іракської армії стратили 13 мирних мешканців

Після бомбардувань США в Іраку народжуються діти-мутанти

Духовний наставник техаського стрільця назвав убивство 13 людей прийнятним

В Іраку стратять двоюрідного брата Саддама Хусейна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: