Війни в Іраку і Афганістані обійшлися Великобританії в 18 млрд фунтів

Прем'єр-міністр Сполученого Королівства Гордон Браун стверджує, що уряд профінансував війни з Іраком та Афганістаном з резервів.

Участь Великобританії у війнах в Іраку і Афганістані вже обійшлися британській скарбниці в 18 млрд фунтів стерлінгів, не рахуючи "значно збільшених" оборонних витрат.

Про це сказав в п'ятницю прем'єр-міністр Сполученого Королівства Гордон Браун на слуханнях у незалежної комісії з розслідування обставин вступу Великої Британії у війну в Іраку.

При цьому Браун заявив, що уряд все-таки зміг покрити ці витрати без урізання бюджетних статей, оскільки профінансував ці війни з резервів. Зрештою, сказав він, ці витрати виявилися "піддаються контролю".

Відповідаючи на запитання членів незалежної комісії, Браун висловив жаль з приводу того, що після американо-британського вторгнення в Ірак у березні 2003 року, ця країна опинилася в стані хаосу, що, за його словами, стало наслідком недостатнього прогнозування ситуації в повоєнному Іраку .

"Я шкодував про те, що не зміг досягти більшого успіху в тиску на Америку в цьому питанні - у тому, що планування відновлення має бути таким же ретельним, як і планування самої війни", - заявив він.

Прем'єр повідомив, що ще до вторгнення в Ірак він особисто попереджав адміністрацію США про необхідність належного планування заходів щодо післявоєнного відновлення цієї країни, але Вашингтон, як він дав зрозуміти, проігнорував його попередження.

Читайте також:

Гордон Браун виправдав вторгнення до Іраку

Гордон Браун дасть свідчення по вторгненню британських військ в Ірак

Британська розвідка: мирному вирішенню конфлікту в Іраку завадила Росія

Британські мусульмани проведуть марш протесту проти війни в Афганістані

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: