Військо Польське прибуде на парад в Москву

Єдина з держав на пострадянському просторі, яка не отримала запрошення на парад 65-річчя Перемоги у Москві - Грузія.

У параді на честь 65-річчя Перемоги 9 травня в Москві візьме участь рота почесної варти Війська польського.

За словами історика Олексія Ісаєва, запрошення Польщі можна вважати "відновленням історичної справедливості".

Він нагадав, що у штурмі Берліна в 1945 році брали участь дві польські армії чисельністю понад 100 тисяч осіб - і це була найбільша битва за участю польських військ за всю історію війни після боїв польської армії з вермахтом у 1939 році, при цьому поляки були єдиними іноземцями, які брали участь у Параді Перемоги в червні 1945 року.

Член президії громадської ради при Міноборони РФ Руслан Пухов вважає, що запрошення польських військових на парад Перемоги повинно сприяти ослабленню антиросійських настроїв в Польщі, і в цілому позитивно позначитися на відносинах двох країн.

Раніше стало відомо про те, що 9 травня 2010 року на Красній площі пройдуть війська країн антигітлерівської коаліції загальною чисельністю близько тисячі осіб.

Від Франції в параді візьмуть участь льотчики ескадрильї "Нормандія - Неман", від Великобританії - солдати Уельського полку, від США - підрозділ, історично пов'язаний із зустріччю союзників на Ельбі у 1945 році.

Крім того, вперше в історії в параді візьмуть участь представники країн СНД, а також Литви, Латвії та Естонії.

Єдина з держав на пострадянському просторі, яка не отримала запрошення на парад 65-річчя Перемоги - Грузія. Формальною причиною для того, щоб не запрошувати Грузію на парад, став її вихід з СНД.

Як вже повідомлялося, на парад в Москві запрошені й українські війська. Більше того, стало відомо, що російські солдати приїдуть на парад 9 травня у Києві: вперше в історії незалежної України Хрещатиком пройде зведений парадний розрахунок ЗСУ і збройних сил Російської Федерації.

Читайте також:

Російські солдати пройдуть маршем по Києву в День перемоги

Американські військові пройдуть маршем по Красній площі

Російські комуністи вимагають не пускати війська НАТО на Красну площу

Росія вивезе на Красну площу макети новітніх ядерних ракет

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: