Військові бази Росії в Південній Осетії та Абхазії отримають сучасну зброю

Росія створить військові бази у Південній Осетії на термін у 99 років, та Абхазії - на 49 років.

Російські військові бази в Південній Осетії та Абхазії, угода про офіційне створення яких буде підписана найближчим часом, отримають у своє розпорядження сучасні ракетно-гарматні танки Т-90.

Подробиці відносно баз РФ в цих республіках наводить 19 травня російська газета "Ведомости" з посиланням на джерело у Північно-Кавказькому військовому окрузі.

Як розповідає джерело, наразі на територіях республік вже створені дві військові бази РФ: 7-а база Збройних сил Росії в Абхазії та 4-а – в Південній Осетії.

На базах будуть розміщені близько 7400 військовослужбовців – по 3700 солдат на кожен об'єкт. На базу в Абхазії вже почала надходити новітня військова техніка російського виробництва, в тому числі танки Т-90 і зенітно-ракетні комплекси протиповітряної оборони.

Крім того, в абхазькому місті Очамчіра буде створений пункт базування для невеликих кораблів Чорноморського флоту і прикордонників, а на аеродромі в Гудауті розмістять кілька винищувачів, штурмовиків та гелікоптерів.

Нагадаємо, про наміри РФ розмістити в Південній Осетії і Абхазії російські військові бази стало відомо в серпні 2008 року, відразу після закінчення грузино-осетинського збройного конфлікту. Під час подальших переговорів сторони узгодили низку принципових позицій, в тому числі щодо терміну розміщення російських баз в республіках.

Так, Південна Осетія погодилася надати землі під російські військові об'єкти на термін 99 років, а Абхазія – на 49 років.

"Ведомости" додають, що військові бази в республіках будуть створені не лише для охорони республік і попередження можливого конфлікту, але також і для розвитку військово-технічного співробітництва між країнами і підготовки кадрів.

Читайте також:

Російські війська вийшли на кордон Південної Осетії та Грузії

Грузія побоюється агресії: РФ підтягує військові кораблі з Криму

Євросоюз не визнав незалежність Абхазії та Південної Осетії

Росія відкрила посольство в Абхазії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: