Військовий скандал у Чехії: спецназ неодноразово покидав поле бою в Афганістані

Британські високопоставлені військові повідомили, що чеський підрозділ кілька разів виходив з бою без отримання відповідного наказу.

Міністерство оборони Чехії проводить розслідування за фактами, пов'язаними з перебуванням національного підрозділу у складі міжнародних сил в Афганістані.

Як з'ясувалося, елітний спецназ, бійці якого є фахівцями з боротьби з терористами, кілька разів залишав бойові позиції під час спецоперацій.

Як повідомив прес-секретар празького військового відомства Андрій Чиртек, отримана інформація уважно вивчається і після завершення розслідування наявних фактів буде винесено конкретну ухвалу.

Скандальна інформація про поведінку чеських бійців була отримана від британського командування.

За відомостями британських високопоставлених військових, чеський підрозділ кілька разів виходив з бою без отримання відповідного наказу від міжнародного командування. Цими діями чехи створювали загрозу для британських військовослужбовців.

Командир спецназу в своїх поясненнях посилається на виникнення гострої ситуації, яка загрожувала життю солдатам. За словами командира, з цієї причини він ухвалював рішення залишити позиції.

Раніше чеський спецпідрозділ знаходився під британським командуванням в Афганістані. Тепер воно передане під командування офіцерів з Данії.

Чеські військовослужбовці беруть участь в миротворчій і гуманітарній місії в Афганістані з 2002 року. Тоді уряд Чехії запропонував союзникам по НАТО військовий підрозділ протихімічного захисту, польовий госпіталь, а також приблизно 150 військовослужбовців для виконання інших завдань.

Чисельність іноземних військ в Афганістані в даний час перевищує 70 тисяч. Велика частина з них знаходиться під командуванням НАТО. На початку квітня США оголосили про те, що додатково до Афганістану буде направлено 21 тисяча військовослужбовців, і, можливо, потім ще близько 10 тисяч.

Читайте також:

ФСБ: операція НАТО в Афганістані сприяла відродженню "Аль-Каїди"

В українських миротворців немає грошей на повернення додому

В Саудівській Аравії публічно відрубали голови трьом злочинцям

Меркель ледь не потрапила під ракетний обстріл в Афганістані
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: