Викиди вуглекислого газу в світі досягли історичного максимуму

Викиди вуглекислого газу в атмосферу у 2010 році склали 30 гігатон, що стало історичним максимум.

Викиди вуглекислого газу в 2010 року побили всі попередні рекорди і склали 30,6 гігатонн. Про це повідомляє Міжнароднн енергетичнн агентство.

Експерти попереджають, що такий рівень викидів не дозволить утримати зростання температури до 2020 року на позначці 2 градуси - поріг, про який домовилися державні лідери на 16-й конференції ООН зі зміни клімату, яка пройшла в 2010 році в Канкуні.

Тобто, за словами експертів, глобальне потепління неминуче.

Для реалізації узгодженого на конференції сценарію, необхідно, щоб граничний щорічний обсяг викидів вуглекислого газу не перевищував 32 гігатонни.

Основний внесок у викиди CO2 зробило спалювання вугілля, на другому місці знаходиться нафта (36 відсотків), а на третьому - газ (20 відсотків).

Розвинені країни "відповідальні" за 40 відсотків вуглекислого газу, що потрапив в атмосферу. При цьому частка викидів, що припала на розвинені країни, - в першу чергу, Китай та Індію - помітно зросла в порівнянні з 2009 роком (а сумарний внесок розвинених країн, навпаки, впав).

Попередній рекорд з викидів CO2 був досягнутий в 2008 році - він склав 29,3 гігатонн. У 2009 році викиди впали через фінансову кризи.

Читайте також:

Вчені визнали, що не можуть боротися з глобальним потеплінням

Дніпру загрожує забруднення десятками тонн токсинів

У Грузії підвищили штраф за забруднення вулиць

Японія створить карту радіаційного забруднення ґрунту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: