Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Викликає роздратування": у Німеччині відреагували на розрив "Газпромом" контрактів із Україною

Заяви "Газпрому" викликали занепокоєння у Європи.

У Німеччині стурбовані інформацією щодо того, що російський "Газпром" почав процедуру розірвання контрактів із українським "Нафтогазом" і припиняє постачання палива до України.

Про це заявив офіційний представник німецького уряду Штеффен Зайберт, пише "Укрінформ".

"Федеральний уряд сприйняв із занепокоєнням повідомлення про те, що "Газпром" має намір розірвати свої договори з українським "Нафтогазом", ще більшу стурбованість викликає те, що поставки газу в Україну не здійснюються. Якщо "Газпром" хоче передчасно оголосити про розрив контрактів, це викликає роздратування не тільки тут, в Німеччині, але і в інших країнах ЄС і в Єврокомісії", - наголосив він.

За словами Зайберта, і Німеччина, і Європа зацікавлені в тому, щоб Україна і далі грала роль транзитної країни для російського газу, тож обидві сторони повинні виконувати рішення Стокгольмського арбітражу.

Нагадаємо, російський "Газпром" відмовився постачати газ Україні від 1 березня та повернув проплачені кошти. Відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу, Україна повинна купувати щорічно в РФ (до 2019-го, коли закінчиться дія контракту) 4 млрд кубометрів газу (раніше було 50 млрд кубометрів). Якщо "Нафтогаз" не купує газ, то автоматично застосовується формула "бери або плати" - тобто Київ повинен заплатити навіть за ті обсяги, які не купував. Тому "Нафтогаз" і чекав остаточного рішення арбітражу, яке було озвучене 28 лютого, аби почати обов'язкові закупівлі.

У "Нафтогазі" зазначили, що відмова "Газпрому" постачати газ автоматично означає, що протягом 2018 року до України не буде застосовуватися формула "бери або плати".

Згодом "Газпром" заявив, що не лише розриває з Україною всі контракти на постачання газу, а також і на його транзит територією України до Європи. Потім "Газпром" заявив, що не буде припиняти транзит газу через Україну "просто зараз".

Залиште свій коментар

Вибір редакції