Викрадений напис Arbeit Macht Frei повернули до Освенцима

Зловмисники, які викрали символ Освенцима, розпиляли його на три частини - коли реставраторам вдасться його відновити, не відомо.

Поліція повернула до музею в Освенцимі меморіальну металеву табличку з написом Arbeit macht Frei ("Праця звільняє"), викрадену минулого місяця з воріт колишнього нацистського концтабору.

Викрадачі розпиляли напис, який став символом Голокосту, на три частини. За словами представника музею, реставратори не встигнуть відновити її до 27 січня, коли відзначатиметься 65-річчя з дня звільнення табору.

Зараз замість оригіналу напису на воротах встановлена копія. Поки що невідомо, повернеться оригінал на колишнє місце чи буде поміщений до музейної експозиції.

Нагадаємо, кований напис було викрадено групою злочинців 18 грудня минулого року і вже 20 грудня знайдений польськими поліцейськими.

За даними слідства, крадіжку здійснили польські злочинці на замовлення шведських неонацистів, які нібито збиралися продати символ Освенцима колекціонерам і на виручені кошти здійснити низку терактів. П'ятьох причетних до крадіжки людей заарештовано.

Читайте також:

Неонацисти викрали символ Освенцима, щоб оплатити теракти

Символ Освенцима вкрали на замовлення колекціонеру зі Швеції

Викрадений символ Освенцима знайшли розпиляним на частини

З воріт Освенцима вкрали знамените гасло Arbeit macht frei

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: