Викрадений член Координаційної Ради і залякування нобелівської лауреатки: останні події в Білорусі

Викрадений член Координаційної Ради і залякування нобелівської лауреатки: останні події в Білорусі

Лише за офіційними даними, напередодні у всій країні затримали 121 людину.

Члена Координаційної Ради Максима Знака забрали за кілька хвилин до інтерв'ю, він встиг написати співрозмовнику лише: "Маски".

Про це йдеться в сюжеті ТСН.14.00.

 На фото, яке з'явилося згодом, видно, як кілька людей у балаклавах та у цивільному забирають опозиціонера невідомо куди. Опозиційний штаб закрили, у приміщенні триває обшук, обшукують і квартиру Знака. Його адвокат каже, офіційно Слідчий комітет Білорусі підтвердив - це його рук справа. Зараз чоловік під вартою в СІЗО як підозрюваний.

Приходять невідомі у цивільному і до останньої вільної членкині президії Координаційної Ради, нобелівської лауреатки Світлани Алексієвич. Від ранку дзвонять у двері, вона не відчиняє і просить про розголос. До будинку приїздять десятки журналістів, а згодом і поліція. Через ранкові події нобелівська лауреатка випускає емоційну заяву. "Спершу в нас викрали країну, викрадають кращих з нас. Але замість вирваних із наших лав прийдуть сотні інших. Повстала не Координаційна Рада. Повстала країна", - написала вона.

Вперше чи не за дві доби з'являється інформація про членкиню Координаційної Ради Марію Колесникову. З нею ніхто не міг поспілкуватися відтоді, як у центрі Мінська опозиціонерку запхали до мікроавтобуса та вивезли невідомі. Згодом з'ясувалося, влада намагалася примусово видворити її з країни, та на кордоні з Україною Марія розірвала свій паспорт. Вона під арештом, і перебуває у мінському слідчому ізоляторі, про це батька Колесникової повідомили слідчі. Йому запропонували привезти передачку.

Тоді, як ще двоє членів Координаційної Ради, разом з якими намагалися вивезти Марію, нині перебувають у безпеці у нашій країні. Іван Кравцов та Антон Родненков розповідають ТСН, що нині у їхніх планах зустрітися з усіма, хто підтримує білоруську опозицію, а потім  спланувати власне повернення до країни.

"Звичайно, трошки страшно. Тому що влада може робити все, що завгодно. Вони не хочуть, звичайно, щоб ми поверталися. Вони реально бояться людського протесту, вони реально бояться того, що відбувається", - кажуть білоруські опозиціонери.

А в самій Білорусі відбуваються нові жорсткі затримання та арешти. Лише за офіційними даними, напередодні у всій країні затримали 121 людину. У Мінську, зокрема, силовики та люди у цивільному били та кидали до автозаків цього разу не лише чоловіків, а й жінок, як молодих, так і літніх. Чекати суду за ґратами лишилося більше сотні нових затриманих.

Відео Опозиціонерка Марія Колеснікова перебуває у мінському слідчому ізоляторі

Білоруська опозиціонерка Марія Колеснікова, про долю якої було не відомо майже дві доби - перебуває під арештом. Про це повідомив журналістам її батько. У країні сьогодні - нові затримання. Невідомі у цивільному забрали члена президіуму Координаційної Ради Максима Знака, а зранку невстановлені особи намагалися потрапити у квартиру його колеги, нобелівської лауреатки Світлани Алексієвич. Про останні події у сусідній державі - у сюжеті.

Опозиціонерка Марія Колеснікова перебуває у мінському слідчому ізоляторі

Олександр Лукашенко, тим часом, призначив нового Генпрокурора. Відповідати за кримінальні провадження - ймовірно, і проти опозиціонерів - буде 47-річний Андрій Швед. Саме він очолював оперативну групу, яка розслідувала теракт у мінському метро у 2011 році. Справу, за якою стратили двох підозрюваних - швидкість суду над котрими лишила дуже багато питань.

Кореспондентка Катерина Федорченко

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів