Віктор Бут: я став заручником західних легенд про ворожих росіян

Заарештований за торгівлю зброєю Віктор Бут вважає, що його вже понад 10 років використовують як мішень для пропаганди.

Росіянин Віктор Бут, затриманий в Таїланді за звинуваченням у незаконній торгівлі зброєю, стверджує, що став заручником протистояння Росії та США.

"Я не продаю і ніколи не продавав зброю", - заявив він у відповідь на запитання французького видання L'Express, які були передані йому до таїландської в'язниці через дружину Аллу.

"Я ніколи не пропонував зброю агентам, які видавали себе за бійців FARC. Я погодився зустрітися з цими людьми, щиро вважаючи, що вони хотіли купити цивільний транспортний літак", - зазначив Бут.

На його думку, вся його репутація "ґрунтується на звітах псевдоекспертів ООН, що не мають жодного міжнародного юридичного статусу".

"Більшість тих, хто кричить: "Бут - торговець смертю", десь чули або читали про це. Стан моїх справ - наслідок протистояння Росії і США. Не будь я росіянином, вони ніколи б не змогли вигадати таких легенд про мою особу. Росіянина досі вважають кимсь загадковим і ворожим для західної людини. Моя екстрадиція - справа честі для деяких людей, що вже десять років використовують мене як мішень для своєї пропаганди", - наголосив Бут.

Нагадаємо, Віктора Бута заарештували у березні 2008 року в Бангкоку за запитом американських правоохоронних органів. Американська преса називає Бута "найбільшим збройним бароном", і влада США вимагає його екстрадиції.

Однак тайська сторона досі не отримала матеріалів, що доводять його провину, і тому поки що відмовляється видати росіянина.

Сам Бут раніше неодноразово заявляв, що не винен, а його переслідування пояснюється помстою за відмову співробітництва з американськими спецслужбами та недобросовісною конкуренцією американського бізнесу з його власним транспортним бізнесом.

Читайте також:

Віктор Бут подав до суду на американських спецагентів

Росія допоможе США переправляти зброю в Афганістан

Росія і США домовилися скоротити кількість ядерних боєголовок

США та Китай відновили військові зв’язки для боротьби з КНДР та впливу на Росію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: