Викуплені поверхи люкс-готелю та перший відкритий виступ Трампа: Варшава приймає президента США

Поляки горді з того, що американський лідер зробив свій візит до Польщі історичним.

Задля послаблення російського впливу американський президент Дональд Трамп планує збільшити експорт газу в Європу та може дати додаткові гарантії безпеки країнам Східної Європи у разі російської агресії. Такі прогнози роблять американські ЗМІ напередодні візиту Трампа до Польщі, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Агенти американських спецслужб уже місяць працюють у Варшаві, де Трампа берегтимуть, як найцінніший експонат. Маршрут руху кортежу прораховано так, що у будь-якій точці колона має перебувати не далі, ніж 10 хвилин їзди від госпіталя, який повинен мати все необхідне для порятунку життя американського президента. Поляки такі заходи безпеки терплять, хоч і мають чимало незручностей. "Нам це заважає, бо перекрили вулицю і у нас людей менше. Ми чекаємо Трампа, щоби відкрили вулицю", - кажуть жителі Варшави.

ВідеоПрихований маршрут та найдорожчий готель: у Варшаві готуються до візиту Трампа

Трамп житиме в одному з найдорожчих готелей відомої світової мережі. Його територію вже огородили, а на вході всіх ретельно перевіряють. Агенти спеслужб переговорили з усіма працівниками готелю і відсторонили від робити в ці дні всіх, хто має хоч яке-небудь кримінальне минуле. Трамп займатиме цілий поверх готелю, а поверхи зверху і знизу окупує його служба безпеки. Крім цього, вікна готелю замінили на броньовані, а всі електронних пристрої в номерах, де житиме Трамп, демонтували і замінили власними.

Те, що викликає особливу гордість у поляків – перший публічний виступ Трампа у Європі відбудеться не де-небудь у Римі чи Брюсселі, а на площі Кращінських. Тут вже ладнають сцену і встановлюють сотні метрів лабіринтів огороджень. Запрошують усіх, хто хоче послухати американського президента, що, звичайно, ускладнює роботу спецслужбам. "Я тут у відпустці, але мені цікаво, що він скаже завтра. Може він скаже щось про НАТО. Він справді важлива персона в світі і має силу", - каже туристка зі Швеції Ева Санберг.

Фотогалерея Порошенко зустрівся з Трампом (4 фото)

На Трампа у польській столиці чекає значно тепліший прийом, нмж на саміті G20, куди американський президент вирушить після візиту до Варшави. Польська влада розділяє скептицизм і ворожість Трампа до прийняття біженців і розраховує на запевнення, що американські війська дислокуватимуться в країні, допоки існує загроза з боку Росії. Для Трампа – це нагода показати, що попри суперечки Парижем і Берліном тут, у цій частині Європи, він має цілковиту підтримку.

Як уже повідомлялося, на майбутній зустрічі на саміті G20 президент РФ Володимир Путін збирається обговорити з Трампом своє бачення ситуації на Донбасі. Про це заявив прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков. За його словами, зустріч буде обмеженою у часі. Війну на Сході України Пєсков в традиціях російської пропаганди назвав "громадянською".

Кореспондент ТСН Маргарита Ситник

Залиште свій коментар