Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Він убив наших дітей". У Гаазі засуджено Ратка Младіча за масові вбивства

Трибунал довів провину командувача боснійських сербів.

Міжнародний трибунал у Гаазі засудив до довічного ув’язнення колишнього командувача сил боснійських сербів Ратко Младича.

Між боснійським Соколацом та Сребреницею менше п’ятдесяти кілометрів. Ранок середи там зустріли майже однаково: зали в обох містах були забиті людьми, там зсунули столи та розставили стільці перед телевізорами. Лише стать глядачів кидається в око. У Соколаці перед екранами були здебільшого чоловіки, деякі у футболках з портретами Ратко Младича. У Сребрениці - переважно жінки в мусульманських хустках.

Чоловіків у родині Айші Омерович перебили двадцять два роки тому у липні 1995 року. Двоє її синів, двоє її братів і ще чотири десятки родичів поховані на величезному меморіальному цвинтарі. Бійню, як довів міжнародний трибунал у Гаазі, влаштував колишній командувач боснійських сербів Ратко Младич.

"Він отримав свій вирок, і я вдячна за це Богу. Але я не можу сказати, що задоволена. Вони ув’язнили його, і я радію, що вони зробили це. Але ми вже ніколи не зможемо бути щасливі. Подивіться, він це зробив, він убив наших дітей", - розповіла одна із жінок.

Останки синів Омерович знайшли в різних масових похованнях уже після війни. Рештки для впізнання везли до лабораторії у Гаазі, де кожній кістці дали ім’я лише після аналізу ДНК. Назвати першу жертву - 15-річного хлопця - змогли 2001 року.

Наразі встановили імена близько 6900 жертв Сребреніци.

Усього загиблих у Сребрениці було близько восьми тисяч. Міжнародний трибунал у справах колишньої Югославії почав працювати 1993-го, коли війна у Боснії була у розпалі, а різанини в Сребрениці ще не сталася. За 24 роки слідства і слухань перед суддями постали більше 160 людей. Колишній президент Сербії Слабодан Мілошевич помер, не дочекавшись вироку, лідер боснійських сербів Радован Караджич засуджений до 40 років. Справа генерала Младича стала для суду останньою.

Проти Младича висунено одинадцять обвинувачень, серед яких обстріли житлових районів боснійської столиці Сараєво, масові зґвалтування дівчат і жінок солдатами боснійських сербів.

Після війни генерал Младич зник, і шістнадцять років переховувався у рідних та поплічників. Його знайшли на півночі Сербії у містечку Лазарево, яке місцеві тепер називають його Младичево.

Жінки Сребреніци після оголошення вердикту святкували. У Соколаці, менш ніж за 50 кілометрів на південь, чоловіки, які воювали із Младичем, намагаються не виказувати своїх емоцій. За 22 роки після війни після судів, доказів і вироків боснійські Сребрениця та Соколац досі знаходяться значно далі одне від одного, ніж півсотні кілометрів, що показує карта.

ВідеоРатка Младича засудили до довічного ув'язнення за геноцид та злочини проти людства

Залиште свій коментар

Вибір редакції