Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Винахідливі поляки зробили з декомунізації приманку для грошовитих туристів

Подорожі у минуле добре продаються допитливим іноземцям.

Декомунізація з прибутком. До кінця року в Польщі мають зникнути з вулиць усі назви та пам'ятники, пов'язані з комуністичним минулим. Але винахідливі поляки все ж таки знайшли можливість капіталізувати цей останній етап декомунізації, йдеться в ТСН.16.45.

Пані Маруся кличе пообідати у компанії радянських диктаторів.

"В товаристві Брежнєва, який вже помер, Леніна – це ж історія", - каже власниця ресторану.

Апетит тут мають збуджувати не тільки бюст Леніна, а й картинки із відвертими дівчатами з країни, де сексу не було. Ці артефакти пані Маруся скуповувала роками по виставках та ярмарках.

Меню тут, як пишуть, затверджено Політбюро. Наприклад, пропонують спробувати салат "Перший секретар" із лососем або "Смак Леніна" – це смажений сир, оселедець "Кіров" чи політично правильну форель або рульку "Брежнєв у пиві".

Такий маркетинговий хід приваблює не лише поляків, які ностальгують, а й любителів з усього світу. Туристи часто приїжджають заради так званої комуністичної екзотики.

В галереї соцреалізму можна розгубитися. Тут цілий клондайк комуністичних лідерів – від товариша з Китаю Мао Цзедуна до уродженця Польщі і засновника ЧК Залізного Фелікса, загалом 1600 експонатів.

"Він негативна постать у Польщі, тільки для людей з лівими поглядами він і досі залишається героєм", - кажуть в галереї.

Пам'ятники з музеїв та міських площ, як врожай після польського ленінопаду, зібрали у садибі панів Замойських у Козлувці. Вціліли тільки тому, що зроблені відомими майстрами.

"Здалеку видно пам'ятник Болеславу Бейруту, комуністичному діячу і вірному учню Сталіна, до 89 року він стояв у Любліні. І він був одним з невисоких пам'ятників комуністичної Польщі", - кажуть власники колекції.

Відео Як поляки заробляють на декомунізації

А от у краківському хостелі з Леніним пропонують спати за гроші. Тут зупиняються переважно туристи з далеких країв. У червоному підвалі Ленін, Сталін та Карл Маркс запрошують на вечірку.

У номерах усе аскетично, як у радянських хрущsвках. Подорожі у минуле, які добре продаються допитливим іноземцям.

Залиште свій коментар

Вибір редакції