Мадсен досі не визнав себе винним у вбивстві шведської журналістки Кім Волл.
Нещодавно стало відомо, що російська журналістка та радикальна активістка Дженні Курпен вийшла заміж за данця Петера Мадсена, який 2017 року вбив та розчленував шведську медійницю Кім Волл.
Звістка сколихнула світ і призвела до шквалу критики Курпен. Та, натомість, зазначає, що її чоловік сам є однією з жертв свого злочину, та присвятила йому цілий мистецький проєкт.
Що відомо про резонансну справу Мадсена та шлюб Курпен – читайте у матеріалі ТСН.ua.
Резонансна справа Мадсена
Петер Мадсен тривалий час був досить популярним. Датський винахідник побудував низку підводних човнів та навіть заснував власну космічну лабораторію. Проте 2017 року ім’я Мадсена опинилося у всіх на вустах зовсім з іншої причини – у зв’язку з вбивством журналістки Кім Волл.
11 серпня 2017 року остання зустрілася з ним, щоб поговорити про його субмарину – найбільший у світі комерційний підводний човен, що мав назву просто як у капітана Немо – "Наутілус".
На ній вони удвох вирушили у море. 10 серпня Кім бачили востаннє – на борту судна Мадсена у водах Копенгагена. 11 серпня хлопець Волл повідомив про її зникнення. Трохи пізніше стало відомо, що з радарів зник й сам "Наутілус".
Проте уранці того ж дня рятувальні служби отримали інформацію про те, що судно перебуває за 50 км від столиці Данії. Неподалік від цього місця відшукали Мадсена.
Він стверджував, що субмарина затонула через аварію, наслідків якої він не міг усунути, а сам він був змушений стрибнути з судна. Кім з ним не було – винахідник стверджував, що висадив журналістку на берег ще 10 серпня, а аварія сталася вже без неї.
Майже одразу Мадсен став головним підозрюваним у справі зникнення медійниці. Щоб розв’язати справу, правоохоронці дістали з дна затонуле судно. Всередині знайшли кров і моторошне відео страт жінок. А 21 серпня у Балтійському морі відшукали останки медійниці – без голови та кінцівок.
Судова експертиза встановила, що на тулубі були наявні "ножові рани в області геніталій та ребер", які були заподіяні "у момент або одразу після смерті". Інші частини тіла вдалося відшукати лише 6 жовтня – вони були запаковані у спеціальні пакети, до яких були прив’язані металеві тягарці.
Мадсен неодноразово змінював свідчення, намагаючись довести, що з Волл стався нещасний випадок. 30 жовтня 2017 року винахідник визнав, що справді розчленував тіло жінки та викинув його за борт.
Психіатри, що проводили огляд винахідника, називали його нарцисичним психопатом, якому бракує емпатії. У квітні 2018 року суд засудив Мадсена до довічного ув'язнення, і той досі називає себе непричетним до смерті журналістки.
Протягом свого перебування у в’язниці він розлучився з дружиною. Примітно, що Мадсен є досить популярним серед жінок, і, за даними данського видання B.T., мав навіть троє “фанаток”, що підтримували його протягом судового процесу.
З огляду на це що націоналістична Данська народна партія навіть хоче впровадити більш суворі обмеження для тюремних візитів для Мадсена та інших засуджених за тяжкі злочини. А вже цьогоріч стало відомо, що він одружився з медійницею російського походження Дженні Курпен.
Шлюб з Дженні Курпен
Нова дружина Мадсена – медійниця російського походження. Під час своєї роботи на батьківщині вона написала низку матеріалів – зокрема, для видання "Грані", а також займалася активістською діяльністю, через яку й була змушена виїхати з РФ.
6 травня 2012 року Курпен разом з її тогочасним партнером, Олексієм Дев’яткіним, заарештували під час акції Націонал-більшовицької партії (радикального політичного утворення, що входить до опозиційного руху "Інша Росія") проти інавгурації Володимира Путіна.
Унаслідок мітингів розпочалося розслідування, відоме як "Болотна справа", у межах якого було заарештовано понад 400 демонстрантів. Проти 30-х відкрили кримінальні провадження.
Побоюючись переслідування, Курпен та Дев’яткін звернулися до влади України з проханням отримати політичний притулок. Проте отримали відмову і натомість 2013 року завдяки програмі з допомоги біженцям UNHCR переїхали до Фінляндії. Зараз вона, як і її експартнер та двоє їхніх дітей, мешкає у місті Сало, повідомляє BBC.
З Мадсеном жінка почала спілкуватися 2018 року, після того, як запустила про нього мистецький проєкт під назвою "Це не Петер, якого ми знаємо" (цю фразу неодноразово повторювали знайомі винахідника), і зрозуміла, що потребує комунікації з самим засудженим.
Мадсен, відповідно до даних новинного сайту B.T., якраз того часу почав шукати партнерів для листування. 2018 року Курпен опублікувала великий матеріал за результатами свого мистецького проєкту у виданні "Нож". У матеріалі вона написала, що стала на захист Мадсена, адже за допомогою медіа його визнали винним ще задовго до того, як його вина була доведена.
Про шлюб винахідника та медійниці вперше стало відомо 19 грудня з публікації на сторінці Мадсена. Невдовзі по тому на сторінці Курпен почало з’являтися безліч розлючених повідомлень.
"Боже мій! Ти з’їхала з глузду. Чи справді ти повинна бути з чоловіком настільки поганим?", - написала користувачка Jette Nødskou Pedersen.
“Ти маєш дітей?! Що ти за мати, якщо ставиш їх у таку небезпеку,”- поставила запитання Nadia Østergaard. Сама Курпен відповіла на шквал коментарів у Facebook і зазначила, що її чоловік є однією з жертв злочину, який скоїв.
“Мій чоловік скоїв жахливий злочин, і він відбуває покарання за це. Проте, знаючи його справжнього, я маю ексклюзивне право сказати, що я щаслива бути з найкрасивішим, найрозумнішим, найталановитішим, найвірнішим та найспівчутливішим чоловіком у світі. Мій чоловік – один з двох жертв свого злочину і для нього залишатися живим - саме по собі покарання, а не винагорода чи везіння”, - написала вона.
Нагадаємо, цього літа після тривалих розшуків на грецькому острові Крит у нацистському бункері знайшли тіло американської вченої Сьюзан Ітон. Вона була співробітницею всесвітньо відомого Інституту фізики імені Макса Планка. До Греції вона поїхала на конференцію, а 2 липня мала відвідати один з наукових заходів. На нього вона так і не з'явилася. Що сталося з ученою - читайте у матеріалі ТСН.ua.