Убивцю адвоката та журналістки у Москві засудили до довічного ув’язнення

Микиту Тихонова, який у 2009 році вбив журналістку Анастасію Бабурову та адвоката Станіслава Маркелова, засудили до довічного ув’язнення.

Московський міський суд засудив Микиту Тихонова, визнаного винним у вбивстві адвоката Станіслава Маркелова та журналістки Анастасії Бабурової, до довічного ув'язнення.

Євгенія Хасіс, яку визнали винною в пособництві вбивству Маркелова, засуджено до 18 років колонії. Звинувачення просило для Тихонова довічного ув'язнення, а для Хасіс - 20 років колонії. Водночас, захист підсудних наполягає на їх повній невинності у вбивстві і має намір оскаржити вирок.

За даними ЗМІ, суд частково задовольнив цивільний позов родичів Бабурової. Тихонова зобов'язали виплатити їм 2 мільйони рублів за моральну шкоду і 40 тисяч рублів за судові витрати. Позивачі просили за моральний збиток 5 мільйонів.

Маркелов і Бабурова були застрелені в Москві в січні 2009 року. Націоналістів Тихонова і Хасіс затримали за підозрою у вбивстві восени 2009 року.

За версією слідства, Маркелова вбили через те, що він захищав у судах антифашистів і кавказців, а Бабурову ліквідували як свідка. Тихонов спочатку зізнався у вбивстві, але потім заявив, що з нього вибили свідчення. За словами підсудного, слідчі запросили для нього підставного адвоката і погрожували застосувати насильство до Хасіс.

Згодом підсудний визнавав лише провину у використанні підроблених документів і торгівлі зброєю, але не в убивстві.

Головним свідком звинувачення став націоналіст Ілля Горячев. Він розповів, що Тихонов і Хасіс зізналися йому у вбивстві. Згодом Горячев втік за кордон і надіслав до суду відмову від свідчень.

Проте суд не прийняв цю відмову до уваги, а згодом у ЗМІ з'явилася інформація про існування ще одного документа за підписом Горячева.

У цьому документі свідок стверджує, що відмовився від свідчень під тиском. Головний доказ обвинувачення - знайдений під час обшуку у Тихонова пістолет, з якого були застрелені Маркелов і Бабурова.

Тихонов стверджує, що пістолет приніс йому Горячев вже після вбивства. Захист підкреслює, що, якщо б Тихонов вбив адвоката і журналістку, він не став би зберігати у себе пістолет.

За версією слідства, у Тихонова і Хасіс були спільники, особи яких поки точно не встановлені (хоча періодично в ЗМІ з'являються чутки про попадання в число підозрюваних того чи іншого націоналіста). Переслідування невстановлених спільників виділено в окреме провадження.

Присяжні визнали Тихонова і Хасіс винними в кінці квітня. Спочатку семеро з 12 присяжних проголосували за вину Тихонова у вбивстві, а потім вісім присяжних висловилися за обвинувальний вердикт.

Читайте також:

Гучне вбивство адвоката та журналістки в Москві розкрито

Брат застреленого в Москві адвоката самостійно розкрив його вбивство

Журналістка "Нової газети" померла в лікарні від поранення

У центрі Москви вбито відомого адвоката

ВідеоУбивцю адвоката та журналістки у Москві засудили до довічного ув’язнення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: