Випробування вакцини від ВІЛ вперше підтвердили її ефективність

Вона на 31% знижує ризик захворювання вірусом імунодефіциту людини, який призводить до розвитку СНІДу. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

ВІЛ
Вакцина проти ВІЛ, створена американськими фахівцями і випробувана в Таїланді, вперше довела свою ефективність експериментально. З'ясувалося, що вона на 31% знижує ризик захворювання вірусом імунодефіциту людини, який призводить до розвитку СНІДу.

У експерименті, який тривав сім років, брали участь 16 тис. жителів Таїланду - чоловіків і жінок у віці від 18 до 30 років, що живуть в одному з найбільш несприятливих з точки зору ВІЛ районів. Половина учасників пройшла вакцинацію, а контрольній групі ввели плацебо. Всім було розказано, які профілактичні заходи вживати для захисту від СНІДу.

Незважаючи на інструктаж, вберегтися від небезпечної хвороби змогли не всі. У контрольній групі вірусом заразилися 74 людини, у групі що пройшли вакцинацію - 51 чоловік. Таким чином, різниця в числі хворих склала майже третину. Докладний звіт про експеримент вчені представлять в жовтні на спеціальній конференції в Парижі.

Вакцина була створена на основі двох вже існуючих розробок. Вона була розрахована на штам вірусу, поширений саме в Таїланді, так що поки рано говорити, чи буде вона працювати в інших країнах і регіонах. Крім того, вакцина не допомагає вже хворим людям.

Незважаючи на скромні успіхи, вчені високо оцінюють результати експерименту. Вперше вакцина проти ВІЛ виявилася корисною, експеримент необхідно терміново повторити, щоб підтвердити його результати і довести, що це був не простий збіг.

Завершено дослідження - вже третя спроба випробувати вакцину від ВІЛ. У 2003 і 2007 роках подібні дослідження закінчилися провалом. Нинішній експеримент проводили американські військові за підтримки уряду Таїланду.

Навіть вакцина, не гарантує повного захисту, була б дуже корисна людству. За даними ООН, щодня в світі вірусом імунодефіциту заражається 7,5 тис. осіб. У 2007 році від СНІДу померли два мільйони хворих.

Читайте також:

Відкрито новий штам вірусу ВІЛ, який передається людині від горил

Україна відмовилася від допомоги у боротьбі зі СНІДом

Вісім українців щодня помирають від СНІДу

Україну критикують за утиски прав ВІЛ-позитивних людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: