Випускник російської академії допоможе Китаю позбавити США військової всемогутності

Китай готовий спустити на воду свій перший авіаносець, який був перероблений зі старого радянського корабля, а командувати ним буде випускник петербурзької Військово-морської академії.

Випускник петербурзької Військово-морської академії буде командувати першим китайським авіаносцем, який допоможе Китаю конкурувати зі США на морі.

Західні ЗМІ побоюються, що це змінить розстановку сил в Тихоокеанському регіоні і стане приводом для початку морської "холодної війни", так як Пекін не приховує бажання протиставити свою військову міць американській.

"Китай готовий спустити на воду свій перший авіаносець, і серед держав Тихого океану наростає тривога з приводу гонки переозброєнь азіатського гіганта", - цитує видання InoPressa. Вже через кілька днів ВМС КНР отримають плавучу платформу для своїх винищувачів і бойових вертольотів.

У Токіо вже почали бити на сполох з приводу "динамізму і військового експансіонізму Пекіна" і вимагають більшої "прозорості". "Модернізація ВПС і ВМС Китаю є джерелом стурбованості для всього регіону та світової спільноти", - заявляють в Токіо.

За деякими даними, Китай завершує будівництво ще двох нових авіаносців на верфях у Шанхаї. У відповідь Пекін обмежується заявами про "захист узбережжя і морів" і нагадує, що є єдиним членом Ради Безпеки ООН, які не мають авіаносців, у той час як у США їх 11 і ще один, атомний, знаходиться в стадії будівництва.

На даний момент авіаносці знаходяться на озброєнні дев'яти країн світу: це США, Росія, Великобританія, Італія, Іспанія, Франція, Індія, Таїланд, Бразилія. Ще три країни в перспективі можуть обзавестися авіаносцями, а поки розташовують універсальні десантні кораблі-вертольотоносці. Це такі держави, як Японія, Південна Корея та Австралія.

Капітаном китайськогоавіаносця зробили випускника пітерської Військово-морської академії 50-річного Лі Сяояня - досвідченого офіцера.

"Капітан першого китайського авіаносця, природно, повинен бути вибраний з числа тих офіцерів, хто вчився в Росії. Оскільки" Варяг"- це російський корабель і палубні винищувачі для нього - копії російських Су-33", - сказав головний редактор гонконзького військово-аналітичного агентства "Канва" Андрій Чан.

Китайські фахівці реконструювали важкий авіаносний крейсер "Варяг", який був придбаний в 1998 році в України в недобудованому вигляді за 20 млн доларів "для переобладнання в туристичний атракціон". За оцінками військових експертів і тайванської розвідки, "Варяг" був добудований на верфі в порту Далянь і на нього вже встановили радари та інше обладнання.

При розділі чорноморського флоту між Росією та Україною "Варяг", закладений в 1988 році, відійшов українській державі. Через 8 років авіаносець, фінансувати будівництво якого Україна була не в змозі, був проданий Китаю за 20 млн доларів. "Варяг" - вже третій радянський авіаносець, куплений Китаєм. Авіаносний крейсер "Мінськ" зараз використовується як приміщення для військово-історичного музею, а "Київ" пішов на переплавлення.

З японських джерел стало відомо про подальші плани Китаю з розвитку флоту. До 2014 року Пекін збирається спустити на воду свій перший авіаносець із звичайною руховою установкою, а до 2020 року - авіаносець з атомної установкою. У 2020 році будуть також сформовані авіаносні групи.

На думку російського політолога Станіслава Тарасова, поки не можна говорити про нову військову загрозу з боку Пекіна, а мова йде, скоріше, про зростання його політичних амбіцій. "У наявності варіант демонстрації свого прапора, зміцнення своєї могутності. Тут, швидше за все, навіть не стільки бажання створити якийсь кількісну військову перевагу за рахунок авіаносців або нову якість свого Військово-морського флоту в очах Японії. Тут, швидше за все, йде символічна демонстрація своєї сили ", - вважає експерт.

Нагадаємо, в квітні 2011 року з'явилися фотографії, що свідчать про те, що вже майже готовий перший в країні авіаносець. Лише в червні начальник генштабу армії підтвердив, що Китай дійсно веде його будівництво.

Читайте також:

Китай показав фото палубного винищувача, прототип якого купив в України

Китай запевнив, що новітня зброя потрібна йому тільки для оборони

Китай випробував новітній винищувач, щоб сподобатися США

Китай клонує і продає російські винищувачі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: