Вірменія готова визнати незалежність Нагорного Карабаху

Досі Вірменія не визнала незалежність Нагорного Карабаху з єдиної причини, щоб це не стало перешкодою мирних переговорів.

Вірменія може визнати незалежність Нагорного Карабаху або підписати зі Степанакертом угоду про взаємодопомогу, якщо напруженість навколо невизнаної республіки буде рости, заявив прес-секретар президента Вірменії Самвел Фарманян.

"У світі існують прийняті методи. У разі подібного розвитку, Вірменія, наприклад, може визнати незалежність Нагорного Карабаху з усіма наслідками, що випливають звідси. По-друге, Вірменія може підписати з Нагірно-Карабахською Республікою угоду про взаємодопомогу".

"Варіанти є, і я впевнений, що Республіка Вірменія скористається декількома з варіантів або усіма варіантами відразу. Слід зазначити, що досі Вірменія не визнала незалежність Нагорного Карабаху з єдиної причини, щоб це не стало перешкодою мирних переговорів. А якщо мирні переговори перериваються і починаються воєнні дії, то ніщо не заважає Вірменії визнати незалежність Нагорного Карабаху", - заявив прес-секретар вірменського лідера.

Він відзначив при цьому, що ескалація напруги навколо карабахського конфлікту стане найбільш небажаним результатом. "Це стане найбільш небажаною реальністю і для Нагірного Карабаху, і для Вірменії, і для всього регіону. Однак Вірменія не може залишатися байдужою до долі народу Нагірного Карабаху і саме з цієї причини президент Вірменії, інші офіційні особи неодноразово заявляли, що ми відповідальні за безпеку народу Нагорного Карабаху ", - сказав Фарманян.

Раніше президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив про можливість початку нової війни в регіоні в разі провалу мюнхенської зустрічі лідерів двох країн з врегулювання нагорно-карабахського конфлікту. Заява викликала негативну реакцію в Єревані і критику з боку міжнародних посередників у врегулюванні карабаської проблеми. Проте саміт, за заявою сторін, виявився не зовсім безрезультатним, хоча досі не ясно, в чому саме полягають позитивні підсумки зустрічі в Мюнхені.

Азербайджанська інформагенція Informer.Az повідомляє з посиланням на телеканал Euronews, що на мюнхенській зустрічі президенти Азербайджану і Вірменії прийшли до угоди, згідно з якою найближчим часом вірменські військові можуть залишити п'ять із семи районів, прилеглих до Нагорного Карабаху, але залишаться в самій невизнаній республіці і продовжать контролювати Лачинський коридор, а статус Нагірного Карабаху буде вирішено шляхом референдуму. Однак інші джерела поки не підтверджують цю інформацію.

Співголови Мінської групи ОБСЄ (МГ ОБСЄ) позитивно оцінили шостий раунд переговорів президентів з карабахському врегулювання, що пройшов минулої неділі в Мюнхені. "Переговори, що тривали майже чотири години були конструктивними. У деяких областях був досягнутий прогрес. У той же час, деякі питання все ще залишаються відкритими", - йдеться в заяві посередників.

У МГ ОБСЄ не бачать альтернативи мирному вирішенню нагорно-карабахського конфлікту, заявив французький посередник Бернар Фасье в Мюнхені за підсумками переговорів президентів Вірменії та Азербайджану, що пройшли в минулу неділю в резиденції консула Франції. "Ні в Парижі, ні в Москві, ні у Вашингтоні не бачать альтернативи мирного вирішення карабахського конфлікту", - сказав журналістам Фасьє. Зі свого боку російський посередник Юрій Мерзляков відзначив, що "за основу приймаються не заяви Алієва про початок війни, а переговори президентів у цілому".

Читайте також:

США назвали Карабах "сепаратистським регіоном Азербайджану"

Азербайджан розкритикував угоду між Вірменією та Туреччиною

Азербайджан пообіцяв змусити Вірменію до миру

Азербайджан звинуватив Росію в розстрілі вірменського парламенту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: