Вірменія і Азербайджан обміняються полоненими

Країни домовилися про обмін військовополоненими і повернення тіл загиблих.

Президенти Вірменії та Азербайджану Серж Саргсян та Ільхам Алієв домовилися про невідкладний обмін військовополоненими і повернення тіл загиблих.

Про це повідомив президент Росії Дмитро Мєдвєдєв за підсумками тристоронньої зустрічі з главами Азербайджану та Вірменії.

За словами президента Росії, Єреван і Баку погодили спільну заяву, яка "є дуже важливим з урахуванням різного роду складнощів, які сьогодні спостерігаються у відносинах між Вірменією та Азербайджаном з питань Нагірного Карабаху".

Між Карабахського та азербайджанськими військами періодично відбуваються зіткнення. Процес обміну полоненими і вбитими після подібних зіткнень украй утруднений. Так, 6 жовтня глава МЗС Вірменії Едвард Налбандян звинуватив азербайджанську сторону у вбивстві Манвел Сарібекяна, затриманого азербайджанськими військовослужбовцями на лінії зіткнення азербайджанських та карабахських військ 11 вересня. У заяві азербайджанської сторони стверджувалося, що Сарібекян наклав на себе руки.

7 квітня Вірменія передала Баку азербайджанського військовослужбовця Рафіг Рахмана оглу Гасанова, який потрапив у полон 8 жовтня 2008 року. Також повідомлялося, що у вірменському полоні перебуває сержант азербайджанської армії Анар Ханбаба оглу Гаджієв. Скільки всього військовополонених в даний час утримується у Вірменії та Азербайджані, в повідомленнях агентств не уточнюється.

Не зрозуміло також, скільки тіл загиблих доведеться обміняти. 31 серпня 2010 року на лінії зіткнення карабахських та азербайджанських військ сталася перестрілка, в результаті якої загинули кілька людей. Представник ОБСЄ Анджей Каспрщік раніше заявляв, що в 2009 році в результаті перестрілок на лінії зіткнення карабахських та азербайджанських військ загинули 19 осіб.

Конфлікт в Нагірному Карабасі почався в 1988 році, після того як Нагірно-Карабахська автономна область, населена переважно вірменами, заявила про вихід зі складу Азербайджанської РСР. У 1991 році було проголошено створення Нагірно-Карабахської республіки (НКР). Військовий конфлікт, в ході якого Азербайджан спробував відновити контроль над цією територією, завершився в травні 1994 року. НКР, яка контролює також кілька прилеглих районів Азербайджану, стала однією з невизнаних республік на території колишнього СРСР. Баку продовжує дипломатичні зусилля з повернення Нагірного Карабаху до складу Азербайджану.

Читайте також:

У Єревані на пам'ятнику жертвам Голокосту написали "смерть євреям"

Україна збільшить поставки каспійської нафти

Грузія, Азербайджан, Румунія та Угорщина створили свій Nabucco

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: