Вірменія і Азербайджан посперечалися на саміті СНД

На ювілейному саміті СНД в Душанбе, Вірменія і Азербайджан мало не посварилися через Нагірний Карабах.

На ювілейному саміті країн СНД, що триває в Душанбе, представники Вірменії та Азербайджану посперечелися через Нагірний Карабах.

Президент Вірменії згадав, що в ці дні, 20 років тому, Нагорний Карабах проголосив незалежність. Натомість прем'єр-міністр Азербайджану звинуватив Вірменію в окупуванні 20 % території своєї країни.

Прем'єр-міністр Азербайджану двічі брав слово, оскільки після першого його виступу заяву зробив президент Вірменії Серж Саргсян.

Він підкреслив, що в ці дні 20 років тому Нагорний Карабах проголосив незалежність. Саргсян додав, що народ Нагорного Карабаху з повною підставою використовував своє право на самовизначення і "ціною крові завоював своє право на незалежне існування".

На що прем'єр-міністр Азербайджану Артур Расізаде відповів: "Мені сьогодні не хотілося затьмарювати ювілейне засідання, але виступ президента Вірменії щодо ситуації в Нагірному Карабасі змушує мене це зробити".

"Уважно слухаючи виступ, подумалося, можливо, прямо на ювілейному засіданні глав держав проголосувати за незалежність Нагірного Карабаху. Тоді навіщо Мінська група, навіщо інші ініціативи?" - продовжив він.

"Суть питання полягає в тому, що одна сторона - учасник СНД проти іншої країни вчинила агресію, окупувала 20% території, в результаті чого утворився один мільйон біженців і переміщених осіб", висказав свою точку зору Расізадзе.

Також прем'єр Азербайджану зазначив, що говорити про цю трагедію можна багато, проте через вищезазначені причини цього робити не хочеться.

Нагадаємо, що сьогодні, 3 вересня, в Душанбе відкрився ювілейний саміт країн СНД, в якому беруть участь вісім з 11 лідерів країн Співдружності.

Читайте також:

Азербайджанці готові відвоювати Нагірний Карабах

США назвали Карабах "сепаратистським регіоном Азербайджану"

Російська військова база залишиться у Вірменії до 2044 року

Азербайджан направив Україні ноту через фільм про Нагірний Карабах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: