Вірменія не захотіла визнавати незалежність Карабаху

У парламенті Вірменії вже неодноразово піднімалося питання про визнання Карабаху, але влада заявляла, що "на даному етапі це недоцільно".

 У парламенті Вірменії більшість депутатів відмовилися підтримати законопроект про офіційне визнання незалежності Нагірно-Карабахської Республіки. Документ підтримали всього 13 депутатів.

За визнання незалежності Карабаху виступали представники опозиційних фракцій "Спадщина" і "Дашнакцутюн". Натомість депутати від правлячої коаліції (фракцій Республіканської партії, "Процвітаючої Вірменії" і "Країни законності") не голосували.

У парламенті Вірменії вже неодноразово піднімалося питання про визнання Карабаху. Проте кожного разу влада заявляла, що "на даному етапі це недоцільно".

Разом з тим, днями депутати прийняли в першому читанні законопроект, що дозволяє Вірменії укладати договори з невизнаними державами. Цей документ правлячі партії підтримали.

Нагадаємо, з 1991 року, коли Нагірний Карабах, населений вірменами, оголосив незалежність від Азербайджану, самопроголошена республіка так і не отримала офіційного визнання з боку Єревану.

У 2006 році президент Вірменії Роберт Кочарян заявляв, що визнання можливе, якщо переговори з Азербайджаном про врегулювання конфлікту зайдуть у глухий кут .З тих пір жодна зі сторін не пішла на поступки, проте визнання з боку Вірменії так і не було.

Однією з причин вважається небажання вірменської влади провокувати ескалацію конфлікту: у Баку неодноразово заявляли, що в разі визнання Вірменією Карабаху "можуть бути відновлені військові дії".

Зараз самопроголошена Нагірно-Карабахська Республіка не визнана жодною державою світу.

Читайте також:

Вірменія і Азербайджан обміняються полоненими

Російська військова база залишиться у Вірменії до 2044 року

Вірменсько-азербайджанський конфлікт: Алієв заявив, що Азербайджан не піде на поступки Карабаху

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: