Вірменія призупинила зближення з Туреччиною

Президент Вірменії призупинив процес зближення з Туреччиною, яка не визнає факт геноциду вірмен, поки турецька сторона, мовляв, не буде готова продовжити процес без передумов.

Вірменія вирішила призупинити процес ратифікації протоколів, спрямованих на зближення з Туреччиною.

Про це заявив президент Вірменії Серж Саргсян.

Глава республіки в той же час відзначив, що свої підписи під документами вірменська сторона відкликати не має наміру.

Нагадаємо, що незадовго до виступу президента парламентська коаліція Вірменії висловилася за те, щоб відкликати протоколи з парламенту і зупинити процес зближення з Туреччиною, поки "турецька сторона не буде готова продовжити процес без передумов". Заяву підписали представники партій "Процвітаюча Вірменія", "Орінац еркір" ("Країна законності") і Республіканська партія, лідером якої є Серж Саргсян.

Зі свого боку, прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган, коментуючи ситуацію, зазначив, що турецька сторона в цілому підтримує протоколи і готова реалізувати передбачені ними домовленості.

Заяву Сержа Саргсяна було зроблено за два дні до виступу президента США Барака Обами, який буде приурочено до річниці початку масових вбивств вірмен в Османській імперії. Обама, раніше обіцяв визнати події 1915-1918 років геноцидом, у минулорічному зверненні (24 квітня 2009 року), слово "геноцид" так і не використав.

У Туреччині, яка відмовляється визнати факт геноциду, неодноразово заявляли, що згода президента США з позицією Вірменії в цьому питанні спровокує погіршення відносин між Анкарою і Вашингтоном, а також поставить під загрозу зближення Туреччини з Вірменією.

Влада Вірменії і Туреччини в 2009 році заявила про намір відновити дипломатичні відносини і відкрити кордон (закриту на початку 1990-х років за ініціативою Анкари, яка таким чином підтримала Азербайджан у конфлікті навколо Нагірного Карабаху). У жовтні 2009 року глави МЗС підписали протоколи, в яких викладено принципи зближення двох країн.

Для набуття чинності протоколи повинні бути ратифіковані парламентами. Жоден з парламентів їх ще не затвердив. У зв'язку з цим та з вірменської, і з турецької сторони звучали взаємні звинувачення в затягуванні процесу примирення.

У Вірменії багато виступили проти зближення з Туреччиною, побоюючись, що в обмін від Єревану вимагатимуть відмови від обвинувачення Туреччини в геноциді, а також поступок, що стосуються Нагорного Карабаху.

Турецька влада після підписання протоколів дійсно потребували передати Карабах під контроль Азербайджану, заявивши, що в іншому випадку кордон з Вірменією відкрита не буде.

Проти підписання і ратифікації протоколів виступили представники вірменської опозиції, а також представники вірменської діаспори за кордоном. Згода керівництва Вірменії підписати ці документи вони розцінювали як зраду.

Читайте також:

Вірменія запропонувала Азербайджану укласти договір про незастосування сили

Єреван засудив Туреччину через погрозу депортувати 100 тисяч вірменів

З Туреччини може бути депортовано 100 тисяч вірмен

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: