Вірменія ратифікувала угоди про створення Колективних сил ОДКБ

Парламент таким чином сподівається зміцнити безпеку республіки, адже існування колективних сил утримає вороже налаштовані зовнішні сили.

Парламент Вірменії ратифікував угоду про створення Колективних сил оперативного реагування, створених на базі Договору про колективну безпеку.

Як повідомляє Armenia Today, під час обговорення цього документа глава парламентської комісії з міжнародних справ Армен Рустамян заявив, що КСОР зміцнять безпеку республіки.

За його словами, існування колективних сил утримає зовнішні сили, вороже налаштовані по відношенню до Вірменії, від агресивних дій. Говорячи про джерела загрози для Вірменії, парламентарій згадав Азербайджан.

Раніше, 4 лютого, договір про КСОР ратифікував парламент Казахстану.

Нагадаємо, учасники ОДКБ, куди входять Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Росія, Таджикистан та Узбекистан, домовилися про формування Колективних сил оперативного реагування в лютому 2009 року. Під час наради лідерів країн-учасниць договору президент РФ Дмитро Мєдвєдєв заявив, що створювані сили оперативного реагування ОДКБ з бойового потенціалу будуть не гірше, ніж аналогічні структури НАТО.

Відповідну угоду було підписано 14 червня в Москві, але підписи під документом не поставив президент Узбекистану, у якого є ряд сумнівів на цей рахунок. Крім того президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав угоду про КСОР в жовтні.

Як повідомлялося раніше, Організація Договору про колективну безпеку має намір підписати меморандум про співпрацю з ООН, який передбачає проведення миротворчих операцій по всьому світу.

Читайте також:

Казахстан ратифікував угоду про створення Колективних сил ОДКБ

Росія підписала договір про військовий союз ОДКБ без Білорусі

Президент Таджикистану пообіцяв забрати в Узбекистану Самарканд і Бухару

ОДКБ попросила собі статус НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: