Вірменія спростувала російський фейк про запуск авіарейсів до окупованого Криму

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Низка російських ЗМІ повідомляла, що між Єреваном і Кримом буде встановлено пряме авіасполучення.

Державне управління цивільної авіації Вірменії у п'ятницю, 10 січня, спростувало інформацію про відкриття від березня 2020 року прямого авіасполучення між Єреваном і Кримом.

Раніше низка російських ЗМІ повідомила, що російська авіакомпанія "Ікар" у березні 2020 року розпочне регулярні польоти з Єревана до Сімферополя.

В управлінні цивільної авіації Вірменії заявили, що жодних переговорів з цією авіакомпанією з приводу польотів за цим маршрутом не проводила. Також жодних запитів з цього приводу вірменській стороні не надходило, запевнили у вірменському відомстві.

Вірменія визнає територіальну цілісність України в її міжнародно визнаних кордонах, наголосив експерт Вірменського інституту міжнародних проблем і безпеки Рубен Меграбян. "Інша справа, що офіційний Єреван голосує проти резолюцій, в яких засуджується Росія, маючи на те власні причини в контексті ситуації в зоні Нагірно-Карабахського конфлікту", - сказав експерт у розмові з DW.

Утім, політолог вважає, що подібні "токсичні вкидання" з боку Москви можуть змусити Єреван змінити свою позицію і більше взагалі не брати участь в голосуваннях з питання Криму.

Після анексії Криму в 2014 році російська пропаганда, говорить Меграбян, домагалася того, щоб зіпсувати відносини між Вірменією та Україною, наслідком чого могла б стати міжнародна ізоляція Вірменії. Політолог упевнений, що "попри те, що на міжнародних майданчиках наші голосування не так вже й подобаються один одному (Україні і Вірменії. - Ред.), проте сторони не перейшли "червоних ліній", а зараз, після зміни влади в Єревані і Києві, відкрилися перспективи для поглиблення відносин.

"Росії, мабуть, це не дуже подобається, і подібні акти дезінформації невипадкові", - робить висновок Рубен Меграбян. За словами експерта, у Єревана є всі підстави поглиблювати і розширювати відносини з Києвом як на двосторонній основі, так і в багатосторонньому форматі, зокрема на майданчиках програми ЄС "Східне партнерство" і Організації Чорноморського співробітництва.

Нагадаємо, наприкінці 2019 року Україна стягнула перший штраф з іноземної авіакомпанії за політ над анексованим Росією Кримським півостровом: суму в 136 тисяч гривень сплатила казахстанська авіакомпанія Euro-Asia Air.

Відео Казахстанська авіакомпанія заплатила Україні штраф за проліт над окупованим Кримом

Обмеження для польотів для над півостровом Київ запровадив ще у березні 2014 року. З того часу Державіаслужба зафіксувала понад двісті тисяч його порушень. Штрафів нараховано на 13 мільярдів гривень. Казахська авіакомпанія - єдина, яка визнала провину і погодилася заплатити компенсацію - 136 тисяч гривень. Основними порушниками повітряного простору над анексованим Кримом є росіяни.  

Казахстанська авіакомпанія заплатила Україні штраф за проліт над окупованим Кримом

Вибір редакції