Вірменія та Туреччина створять комісію з геноциду вірмен

Пресі стали відомі подробиці "дорожньої карти", яку підписали дві країни.

Подробиці "дорожньої карти" нормалізації вірмено-турецьких відносин, домовленість про вироблення якої була досягнута 22 квітня в Швейцарії, стали відомі турецьким ЗМІ.

Як повідомляє газета Sabah, прийняті рішення можуть оповістити в травні. "Процес вже початий. Для нормалізації стосунків між двома країнами будуть створені комісії високого і низького рівня", - повідомив видання високопоставлений представник турецького МЗС, що побажав залишитися неназваним.

Згідно інформації газети на переговорах в Швейцарії досягнуті домовленості за п'ятьма пунктами. Зокрема, прийнято рішення про те, що Вірменія визнає підписаний в 1921 році між Туреччиною і Радянською Росією Карсський договір, і він більше не буде предметом для обговорення.

З метою розгляду проблеми геноциду вірмен буде створена комісія істориків двох країн, до якої можуть приєднатися треті країни. Домовленості також передбачають відкриття кордону між двома країнами і підготовку угод з налагодження взаємної торгівлі.

Згідно з "дорожньою картою", в рамках роботи зі встановлення дипломатичних стосунків на початковій стадії обидві країни на взаємній основі акредитують своїх послів в Тбілісі, а потім відкриють посольства в Анкарі та Єревані. Законодавчі акти, пов'язані з реалізацією "дорожньої карти", будуть направлені на твердження турецькому парламенту.

За даними газети, проблема Нагірного Карабаху не відображена в домовленостях прийнятих в Швейцарії. В той же час, як наголошується, "дорожня карта" де-факто пов'язана з цим багатолітнім питанням.

За повідомленнями турецьких ЗМІ, прем'єр країни Реджеп Тайіп Ердоган найближчими днями може відвідати Баку для роз'яснення керівництву Азербайджану позиції офіційної Анкари в питанні нормалізації стосунків з Вірменією.

Раніше глава турецького уряду заявляв, що його країна не відкриє кордон з сусідньою Вірменією до врегулювання Карабахського конфлікту. Глава МЗС Туреччини Алі Бабаджан, у свою чергу, повідомив минулого тижня в Єревані, де взяв участь в зустрічі глав МЗС ОЧЕС, що процес нормалізації турецько-вірменських стосунків повинен проходити паралельно переговорам між Азербайджаном і Вірменією по врегулюванню карабахського конфлікту.

Переговори з нормалізації вірмено-турецьких відносин йдуть ось вже два роки за посередництва Швейцарії. Між Туреччиною і Вірменією відсутні дипломатичні стосунки, кордон між двома країнами закритий з 1993 роки. Туреччина висуває ряд передумов для налагодження двосторонніх зв'язків, зокрема, відмова Вірменії від політики міжнародного визнання геноциду вірмен і врегулювання карабахського конфлікту. У Єревані, зі свого боку, заявляють про готовність до встановлення дипломатичних стосунків з Туреччиною без попередніх умов.

Читайте також:

В Єревані у річницю геноциду вірмен спалили турецький прапор

Вірменія та Туреччина помирилися завдяки Швейцарії

В Туреччині арештували групу осіб, які готували державний переворот

Обама просить прийняти Туреччину в ЄС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: