Вірменія відкинула мирне врегулювання ситуації у Нагірному Карабасі і закликала громадян йти на фронт

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Вірменія відкинула мирне врегулювання ситуації у Нагірному Карабасі і закликала громадян йти на фронт

Associated Press

В Баку заявили, що таким чином Вірменія демонструє окупацію територій Азербайджану.

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян виключив дипломатичне врегулювання конфлікту з Азербайджаном навколо Нагірного Карабаху і закликав співгромадян добровільно відправлятися на фронт, щоб "боротися до кінця".

Про це він заявив на своєму виступі в Єревані.

За словами Пашиняна, Азербайджан не згоден ні на що, крім капітуляції Карабаху. "Ми повинні усвідомлювати, що питання Карабаху, хоча б на цьому етапі, і починаючи з цього етапу, ще дуже довгий час не може мати дипломатичне рішення. Всі подібні пропозиції повинні вважатися завершилися", - сказав він.

Він додав, що вірменський народ тільки зі зброєю в руках зможе домогтися прийнятного для себе рішення карабахського конфлікту. Він закликав мерів всіх вірменських міст, глав адміністрацій, органів місцевого самоврядування організувати процес формування добровольчих загонів, які будуть переведені в розпорядження Головного штабу ЗС Вірменії.

А ось в Баку виступають за мирове врегулювання. "Азербайджан підтримує врегулювання конфлікту шляхом переговорів відповідно до наявної дорожньою картою відповідно до резолюцій Ради Безпеки ООН", - йдеться в заяві помічника президента Азербайджану - завідувача відділу з питань зовнішньої політики адміністрації президента Хікмета Гаджиєва, яке цитує "Інтерфакс".

"Водночас заяви прем'єр-міністра Вірменії про те, що "у конфлікту немає дипломатичного рішення" ще раз демонструє, що Вірменія абсолютно не зацікавлена ​​у врегулюванні конфлікту шляхом переговорів", - зазначив Гаджієв.

За його твердженням, "цією заявою саме керівництво Вірменії визнає, що метою Вірменії є окупація територій Азербайджану".

Зазначимо, запеклі бої між арміями Азербайджану та Вірменії почалися у вересні. Азербайджанські війська йшли у наступ в Нагірному Карабасі з метою припинення вірменської окупації, як стверджують в Баку. Водночас в Єревані говорять, що метою Азербайджану є знищення вірменської нації. Єреван і Баку звинуватили один одного в ескалації конфлікту.

У 1991 році Нагірний Карабах, більшу частину населення якого складали вірмени, "проголосив незалежність" від Азербайджану. Баку спробував повернути регіон силою, після чого спалахнула війна. У 1994 році Азербайджан, Вірменія і так звані самопроголошені "НКР" підписали протокол про перемир'я, проте бойові дії періодично поновлюються. 

Наступна публікація