Перейти до змісту
Вірменія заявила про порушення Азербайджаном режиму припинення вогню в Нагірному Карабасі

Вірменія заявила про порушення Азербайджаном режиму припинення вогню в Нагірному Карабасі

Вірменія повідомила про артилерійський та ракетний обстріли.

У ніч проти неділі, 18 жовтня, Вірменія заявила про порушення Азербайжджаном угоди щодо тимчасового перемир'я в гуманітарних цілях вздовж контактної лінії у зоні конфлікту в Нагірному Карабасі.

Про це йдеться у Telegram-каналі речниці Міністерства оборони Вірменії Шушан Степанян.

"У черговий раз порушивши режим гуманітарного припинення вогню, противник здійснив артилерійський обстріл в північному напрямку з 00:04 до 2:45, а також ракетний обстріл в південному напрямку з 2:20 до 2:45", - написала вона. 

Нагадаємо, що сторони конфлікту ухвалили рішення щодо перемир'я на основі заяви президентів Франції, Росії та США, які представляють країни-співголови Мінської групи ОБСЄ.

Зазначимо, що це вже друга спроба сторін конфлікту домовитися про перемир'я. Так, після перемовин у ніч проти 10 жовтня Баку та Єреван також домовилися про припинення вогню, однак, не дотрималися його

Минулої ночі в Азербайджані заявили, що внаслідок ракетних обстрілів другого за величиною міста Гянджа загинули понад десять людей, а ще чотири десятки - отримали травми. В атаці Баку звинуватило Єреван.

Нагадаємо, запеклі бої між арміями Азербайджану та Вірменії почалися у вересні. Азербайджанські війська йшли у наступ в Нагірному Карабасі з метою припинення вірменської окупації, як стверджують в Баку. Водночас в Єревані говорять, що метою Азербайджану є знищення вірменської нації. Єреван і Баку звинуватили один одного в ескалації конфлікту. 

У 1991 році Нагірний Карабах, більшу частину населення якого складали вірмени, "проголосив незалежність" від Азербайджану. Баку спробував повернути регіон силою, після чого спалахнула війна. У 1994 році Азербайджан, Вірменія і так звані самопроголошені "НКР" підписали протокол про перемир'я, проте бойові дії періодично поновлюються.

Відео Загострення конфлікту: друге за величиною місто Азербайджану потрапило під ракетний обстріл

Нове загострення карабаського конфлікту. Друге за величиною місто Азербайджану потрапило під ракетний обстріл. Звідти повідомляють про щонайменше 13 загиблих і понад півсотні поранених. Рятувальники кажуть, кількість жертв може зрости, адже в місті зруйновані десятки будинків і під завалами досі шукають людей. У Міноборони Азербайджану в атаках звинувачують Вірменію – натомість у Єревані це заперечують і повідомляють про масові обстріли своїх військових об’єктів та населених пунктів у Нагірному Карабасі.  

Загострення конфлікту: друге за величиною місто Азербайджану потрапило під ракетний обстріл

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин