Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вірменію охопили потужні протести. Чому протестувальники не вважають себе "майданом"

Кремль пильнує за подіями у республіці.

Цього тижня тисячі мешканців Єревану вийшли на вулиці проти обридлого і корумпованого президента Сержа Саргсяна, який перебуває при владі з 2008 року на хвилі народного невдоволення. 

Згодом, як повідомляється у сюжеті ТСН.Тиждень, політик забув свої обіцянки, переписав конституцію і вирішив залишитися вічним прем'єром. Народ вибухнув, але дуже побоюється, що Кремль назве це майданом. Наразі відомо про 200 затриманих на день, десятки побитих.

Загалом сто тисяч людей вийшли на вулиці Єревана проти Саргсяна. Він спробував провернути оборудку, яка вже вдавалася Володимиру Путіну, Ільхаму Алієву та десятку інших пострадянських господарів, і залишитися при владі після завершення строку, змінивши Конституцію.

Наразі революційна арифметика в Єревані працює не на користь протестувальників: десяток поліцейських на одного мітингаря. Очолює протестну ходу лідер партії "Громадянський договір" Нікол Пашинян. Разом із ним тисячі блокують будівлі, лягають під колеса та закликають кинути урядовця за ґрати.

"Вірменські народи оголосили "оксамитову  революцію" проти корупції, проти несправедливої політичної системи. І ви знаєте, Серж Саргсян - це  символ корупції у Вірменії", - заявив Пашинян.

Після двох термінів поспіль у кріслі президента Саргсян переобрався на посаду прем'єра і знову став головним у країні. Тому обиратися на посаду очільника уряду він може без обмежень. Хвалебні оди йому співають просто з трибун. "Членство Вірменії в Євразійському економічному союзі й підписана з Європейським союзом Угода про партнерство відкривають для розвитку країни нові можливості. А парламентська система управління створює для цього найкращі умови. Потрібно віддати належне політичній далекоглядності нашого вправного державного діяча президента Сержа Саргсяна", - сказав чинний президент Армен Саргсян.

Фотогалерея У Вірменії поліція жорстоко розганяє масові протести проти прем'єра (7 фото)

Та реальність інша - трьохмільйонна Вірменія не може прогодувати своє населення.За кордон виїхало вдвічі більше людей, ніж лишилося в країні. Із тих, хто залишився, 20% не можуть знайти роботу. Тим часом при ділі практично всі друзі, родичі Саргсяна, яких призначено в головні крісла Вірменії. Проте найстрашніше - міжнародна ізоляція. Вірменія затиснута між Туреччиною, з якою не підтримує відносин, та Азербайдажаном, з яким досі перебуває в стані війни через Нагірний Карабах. Москва успішно на цьому грає, фактично цілком узявши цю країну під свій контроль:

- із російськими військовими базами на півночі країни;

- повністю проданою РФ енергетикою;

- відданою на відкуп Митного союзу економікою.

Протестувальники не хочуть, щоб їх порівнювали з українським Майданом. Кремль цим запевненням не вірить і підтримує старий режим.

Наприкінці політичного тижня Саргсян таки говорить із лідером протестів. Зустріч тривала рівно три хвилини. Обмінявшись образами, політики розходяться. Пашиняна разом із соратниками затримали, коли той вийшов на вулицю, а народ на вулицях залишився.

Катерина Шипко

ВідеоПід братським крилом Москви: столиця Вірменії захлинулася протестами

Тисячі людей вийшли на вулиці проти обридлого і корумпованого президента Сержа Саргсяна. Той прийшов до влади ще у 2008 році, спробував провернути оборудку, яка до того вже вдавалася Путіну, Алієву та десятку інших пост-радянських господарів. Тримільйонна Вірменія не може прогодувати своє населення. За кордон виїхало вдвічі більше людей, ніж лишилося в країні. Тим часом при ділі - практично всі друзі і родичі Саргсяна.

Під братським крилом Москви: столиця Вірменії захлинулася протестами

Залиште свій коментар

Вибір редакції