Термін експлуатації "Булгарії" закінчився більше 35 років тому

Інженер зі Словаччини, де будували теплохід "Булгарія", вважає, що судно затонуло від старості.

Термін експлуатації дизель-електроходів типу "Булгарії", який затонув на Волзі 10 липня, на думку виробників судна, не перевищував 20 років. Більш тривала експлуатація можлива тільки в разі постійного ремонту, модернізації та реконструкції.

"Однією з причин аварії суден цього типу могло бути те, що за тривалої відсутності ремонту старішає обшивка. А проржавілий борт легко пошкодити", - сказав Бедржіх Бек, один з інженерів суднових верфей в Комарно (Словаччина), зі стапелів яких в 1955 році "Булгарія" була спущена на воду.

ПІДВОДНЕ ВІДЕО ІЗ ЗАТОНУЛОГО ТЕПЛОХОДУ "БУЛГАРІЯ"

За його словами, 36 суден "проекту 785" були сконструйовані відповідно до природних умов СРСР, де їм належало ходити. Згідно з проектом, корабель міг сміливо плавати такими широкими і неспокійними річками, як Волга.

Його колега Здєнєк Єдлічка також підтвердив, що на момент свого створення корабель типу "Булгарія" вважався цілком надійним судном.

"Тоді технічні вимоги та умови безпеки на суднах не були чітко визначені, і в них періодично вносилися зміни, тобто кораблі швидко застарівали. Тому зрозуміло, що вони мали проходити модернізацію відповідно до оновлення нормативів", - додав Єдлічка.

На його думку, у випадку трагедії в Татарстані пасажири теплохода порушили техніку безпеки, відкривши ілюмінатори нижньої палуби. "При різкому повороті це могло потопити корабель", - вважає інженер.

Крім того, він зазначив, що на борту "Булгарії", найімовірніше, був відсутній спеціальний пристрій, за допомогою якого навіть при відключенні електрики можна було надіслати сигнал SOS.

Теплохід "Булгарія" затонув 10 липня на Куйбишевському водосховищі на території Татарстану в трьох кілометрах від берега.

Корабель з невстановлених поки що причин пішов під воду за лічені хвилини. На борту перебували, за різними даними, від 192 до 208 людей, врятуватися встигли лише 79.

Уже 105 тіл загиблих піднято на поверхню, пошукові роботи тривають. Серед жертв катастрофи багато дітей.

19 липня "Булгарію" планують підняти на поверхню. Цим буде займатися військовий інститут, який "піднімав" атомний підводний човен "Курськ", що затонув у Баренцевому морі в 2000 році.

Читайте також:

В Україні плаває дитячий теплохід, старіший за "Булгарію"

Названо основні версії катастрофи теплохода "Булгарія"

Теплохід "Булгарія" вже тонув чотири роки тому в тому ж місці

Очевидець катастрофи на Волзі: теплохід тонув під музику, люди борсалися в мазуті

ВідеоПошуки жертв "Булгарії"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: