Експерти: ракета "Булава" не виправдала сподівань

У Росії існує тільки одне підприємство, де роблять подібні ракети.

Надіслати виробництво міжконтинентальної балістичної ракети "Булава" іншому підприємству, про що заявив напередодні начальник Генштабу ЗС РФ генерал армії Микола Макаров, неможливо. У Росії існує тільки одне підприємство, де роблять подібні ракети, - уральський Стрийський завод.

У середу Макаров заявив в Улан-Баторі, що проблеми при випробуваннях "Булави" пов'язані "не з її конструктивними особливостями, а з проблемами на виробництві". Він зазначив, що "міняється завод, де будуть проводити ці роботи". Назва підприємства не уточнювалася.

Коментуючи заяву про передачу виробництва "Булави" екс-начальник Головного штабу Ракетних військ стратегічного призначення генерал-полковник Віктор Єсін говорить: "Мабуть, генерала Макарова неправильно зрозуміли, переносити виробництво "Булави" з Стрийського заводу кудись ще неможливо". У той же час джерело повідомило, що, можливо, планується замінити виробників якихось вузлів і апаратури ракети, які постачали на Стрийський завод комплектуючі. "Тут у нас ще є вибір, хоч і небагатий", - відзначив Єсін.

Міжконтинентальну балістичну ракету "Булава" планується розміщувати на нових стратегічних підводних човнах. Випробування ракети проходять з 2003 року, всього було проведено 11 запусків, шість з них - невдалі. Через аварійні запуски збільшується число необхідних льотних випробувань. Терміни прийняття "Булави" на озброєння неодноразово переносилися.

Причинами двох останніх невдалих випробувань в грудні 2008 року і в липні 2009 року називають несправність одного з піропатронів і збій у роботі газогенератора.

ЗМІ пов'язують невдалі випробування ракети з проблемами не виробництва, а конструювання. У такому ключі повідомлялося про відставку в липні 2009 року генерального конструктора Московського інституту теплотехніки, де була розроблена "Булава". Преса, зокрема, писала, що фахівці інституту теплотехніки розробляють ракети наземного базування і при створенні "Булави" повинні були освоїти методи конструювання принципово іншого озброєння. Повідомлялося, що проект може бути переданий в КБ імені Макєєва, яке займалося ракетами морського базування.

У ЗМІ також з'явилася інформація, що "Булаву" можуть замінити на межконтинетальну балістичну ракету "Синева". Генштаб спростовує ці дані.

Читайте також:

Російська ракета "Булава" вибухнула під час запуску. Підозрюють диверсію

Росія поновлює випробування міжконтинентальної ракети "Булава"

"Булава" самоліквідувалася під час вирішальних випробувань

Росія вироблятиме ракети "Булава-М"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: